Erkeğe yatak eğitimi

Erkekle kadın arasındaki her türlü fiziksel temas tabii ki duyguların ışığında şekillenir; fakat o duygular da insanın ayaklarını yerden kesen fiziksel temaslarla pekişir.

Hepimizin bir kusuru var! Ancak konu yataktaki kusurlara geldiğinde; zamanla kök salarak mutsuz bir cinsel hayata neden olabiliyor. Özellikle karşısındakinden yenilik, fantezi ya da kuralsızlık beklerken çuvaldızı kendine batırmaktan çok da hoşlanmayan erkekler için! Oysa birlikte olduğunuz erkeği seks konusunda eğitmeniz mümkün.

Hepimizin başına gelmiştir! Çekici bir erkekle tanışırız, her şey yolunda gider ve belki bir ay, belki bir hafta, belki de sadece birkaç saat sonra aradaki cinsel çekime karşı koyamayız. Mekân kusursuzdur, müzik güzeldir, karşımızdaki naziktir, ancak yine de yanlış giden bir şeyler olduğu duygusuna kapılırız. İlk başta bunun bizden kaynaklandığını, belki de o an havamızda olmadığımızı düşünürüz ama birkaç dakika sonra sorunun gerçekte bizde olmadığını şaşırarak fark ederiz. Büyüyü bozan çoğu zaman birlikte olduğumuz erkeğin tarzı ya da tekniğidir… İletişim tarzı hoşumuza gitmez, zamanlaması doğru değildir, belki de hayal gücümüzü yeterince zorlamıyordur. Cinsellik için ihtiyacımız olan o büyülü, gerçeklikten uzak ortama, o sarhoşluğu andıran ruh haline bir türlü kavuşamamışızdır. Peki, bu durumda ne yapılabilir? Birkaç seçenek var! Söz konusu erkek, alındığı bekârlar havuzuna geri bırakılabilir; insanın aklına ilk gelen bu. Ancak bu kararı vermekte aceleci davranmak doğru mu? Yoksa ona yatakta bir iki ayrıntıyı öğretmeye çalışmak daha iyi bir fikir mi? Hep birlikte görelim. İşte eğitim rehberimizdeki öneriler ve gerçek kadınların ağzından bizzat edinilmiş tecrübeler…

Hız tutkunu 
Sürat her yerde felaket getirir! İlişkinin duygusal kısmında her şeyi ağırdan almak isteyen, hele evlilik söz konusu olduğunda; ‘Beni aceleye getirme’ diye mızmızlanıp duran erkekler, seks söz konusu olduğunda nedense bazen emniyet kemerini bağlamaya dahi zaman bulamaz! Oysa biyolojik yapı itibariyle kadının havaya girmek ve cinsel ilişkiye hazır hale gelmek için daha uzun zamana ihtiyacı var. Peki, bunu ona anlatmak için ne yapabilirsiniz?

Dilara Şenatay – Mimar / 32 yaşında “Sevgilimin yataktaki aceleciliği ilişkimizin ilk başlarında beni rahatsız etmiyordu; çünkü o dönem birbirimizi tanıma aşamasındaydık, dolayısıyla farklı duygular, onun kişiliğine yönelik farklı soru işaretleri ön plandaydı. Fakat bir süre sonra sevişmelerimizin fazla kısa sürdüğü hissi uyandı bende. Önceleri bunun dile getirilmesi gereken bir sorun olup olmadığından emin değildim ama beni ilişkimizin o en mahrem bölümünde rahatsız, hatta mutsuz eden bir noktayı sevgilimle paylaşmamanın ona da kendime de haksızlık olduğuna, ayrıca ilişkinin bütünü açısından da tehlike taşıdığına karar verdim. Bunu ona söylediğimde kızmadı ama çok şaşırdı. Ne yapacağını, neyi farklı yapması gerektiğini bilmiyordu; böyle görmüş, böyle alışmıştı. Şimdi sevişirken onda herhangi bir hızlanma eğilimi gördüğümde hemen uyarıyorum ve birlikte tempoyu düşürmeye çalışıyoruz. Seksin tadını yavaş yavaş çıkarmak, bizim için yepyeni bir deneyim.”

Öpüşme özürlü
Ön sevişmenin belki de en önemli aşaması; öpüşmek… Hormonlarımızın harekete geçmesini, beynimizin sekse hazır hale gelmesini, tutku ateşinin yanmasını sağlayan bu paylaşım bazı erkeklerle tam bir faciaya, erotik ateşin üzerine atılmış bir kova suya dönüşür. Kötü öpüşen bir erkek, partneri olan kadındaki tüm sevişme arzusunu bir anda yok edebilir ve yerine, koşarak kaçma isteği koyabilir. Amerika’da yapılan bir anket, kadınların kötü öpüşmeyi ciddi bir ilişki bitirme sebebi olarak gördüğünü gösteriyor. Peki, haklılar mı? Sırf bu nedenle ilişkiyi bitirmeye değer mi?

Sezin Sezer – Muhasebe Müdürü / 35 yaşında “İnsan benim yaşıma geldiğinde artık bu tarz durumlarla karşılaşmayacağını düşünüyor ama kısa bir süre önce, gerçekten de kötü öpüşen bir erkekle birlikteydim. Anlattıkları doğruysa daha önce birçok sevgilisi olmuştu. Dolayısıyla, nasıl bu kadar kötü öpüştüğünü bir türlü anlayamıyordum. Açıkçası bunun düzeltilebilecek bir kusur olduğunu da sanmıyorum. Erkekle kadın arasındaki her türlü fiziksel temas tabii ki duyguların ışığında şekillenir; fakat o duygular da insanın ayaklarını yerden kesen fiziksel temaslarla pekişir. Açık söylemek gerekirse, ondan ayrılmamın nedeni sadece bu değildi, başka açılardan da birbirimize pek uygun olmadığımızı düşünmeye başlamıştım. Fakat ayrılık kararımda kötü öpüşmesinin payını da inkâr edemem. 35 yaşındaki bir erkeğin öğretmenliğini yapmam ve bundan keyif almam mümkün değil.”

Geveze
 Kimileri patronluk taslamaktan hoşlanır ve size, sevişme esnasında zaten yapmayı düşündüğünüz şeyleri yapmanızı söyler. Siz de bu gereksiz direktifleri can sıkıcı, anlamsız ve tatsız bulursunuz. Bazılarıysa ‘dirty talk’ meraklısıdır ama kısa sürede kendini fazlaca kaptırıp maç psikolojisine girer ve terazinin topuzuyla birlikte sevişmenin zevkini de kaçırır. Zamanında senaristliği ıskalayıp bu değerlendirilememiş yeteneğini erkeklerden bahsederken ne yatağa taşıyanlar da az değil; sevişirken size ve kendine sürekli birtakım roller tam olarak bilemiyoruz. biçer. Oysa bu size gayet saçma ve çocukça geliyordur. Peki bunu ona ne şekilde söylemelisiniz?

Birce Ergülen – Cafe sahibi / 29 yaşında 
“Birçok arkadaşım, birlikte oldukları erkeğin yatakta ağzını açıp tek kelime etmemesinden, zevk aldığını belli eden tek bir ses bile çıkarmamasından, ondan hiçbir tepki ya da duygu sinyali alamamaktan şikayet ediyor. Psikolojik açıdan bakarsak, belki de seksin  insanı sadece bedenen değil ruhen de çıplak, savunmasız bırakan yani onda boşlukları kapatmak, kelimelerden cesaret almak gibi bir ihtiyaç doğuruyordu. Fakat yatağı boş laflarla doldurmanın da cinsel hazzı öldüren  bir yanı var. Çünkü orada zaten bir fiziksel iletişim söz konusu; onun üzerine bir de sözel iletişimin bindirilmesi insana fazla gelebiliyor. Ben bu konuyu sevgilimle masa başında konuşmak yerine, belki biraz sinsice davranarak, onun bu tutumuna karşı yatakta tavır aldım. Gevezeliğinden hoşlanıyormuş gibi yapmayı bir gecede bıraktım, sorularına cevap vermedim.O anların büyüsünü bozmasına izin vermeyeceğimi belli ettim. Başlangıçta benim artık onunla seks yapmaktan zevk almadığım gibi bir kuruntuya kapıldı. Fakat daha sonra, sadece onu o kötü alışkanlığından vazgeçirmek istediğimi anladı ve yatak odamıza yavaş yavaş erotik bir sessizlik hâkim oldu!” 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !