Ağrı ve hastalıklarınız nedeni susuzluk olabilir

Dr.F. Batmanghelidj, “Hasta Değil Susuzsunuz” adlı kitabı ile suyun insan bedenindeki birçok çözümsüz hastalığı iyileştirdiğini açıkladı.

İnsan vücudunun yaklaşık %75’i sudan, % 25’i katı maddeden oluşur. Beynin ise % 85’i sudur. Vücudumuz için en etkili yaşamsal kaynak olan su; içerisinde bulunan kalsiyum, magnezyum ve gibi mineraller ile kemiklere, pH ile asit-baz dengesine, yaşamsal öğelerin vücuda taşınmasına yardımcı olması ile kan dolaşımına, her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji ürettiği için de yaşamımıza güç verir. Dr.F. Batmanghelidj’in Klan Yayınları tarafından yayınlanan; suyun doğanın en basit, en etkili, en güvenli ve en "yan etkisiz" mucizevi ilacı olduğunu açıkladığı kitabı “Hasta Değil Susuzsunuz” ile suyun insan bedenindeki birçok çözümsüz hastalığı iyileştirdiğini açıkladı. 

İranlı hekim Dr.F. Batmanghelidj kitabında, tüm ağrı ve hastalıkların tek nedeninin, vücudun susuz kalması olgusuna dayandığını öne sürerek ağrı mekanizmasının su ile doğru orantılı olarak geliştiğini açıklamaktadır. Dr.F. Batmanghelidj’e göre vücuttaki ağrı mekanizmasını anlayabilmek için önce asit-baz dengesinin nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Asidik bir ortam bazı sinir uçlarını harekete geçirir ve beyin, bilince ağrı olarak iletilen kimyasal değişikliği algılar. Kısaca, vücutta ağrıya neden olan öğe asittir. 

Sağlıklı bir beden için vücudun ve içilen suyun pH oranı çok önemlidir

Su içmek ayı zamanda kanımızı da su ile beslemek demektir. Kan çok fazla su içerirse, bu suyun bir kısmı hücrelerin çevresinde dolaşır bir kısmıda hücre içine girerek hidrojen moleküllerini dışarı çıkarır. Hücreyi asitten temizleyen PH’ı yüksek su, hücre içinde olması gereken normal bazik ortamı yaratır” Dr.F. Batmanghelidj sağlık için vücudun bazik yani bir ortama sahip olması gerektiğini belirterek, vücut için ideal olanın pH seviyesinin yüksek olması olarak belirtmektedir. 

Aynı zamanda tüketilen suyun pH derecesi de suyun bedene uyumluluğu açısından oldukça önemlidir. Asit-Baz dengesinin sağlanmasında suyun yüksek pH derecesine sahip olması önemli bir etkendir. Bu sebeple su tüketiminde hem miktar hem de suyun özellikleri önemli bir faktördür.

Ne kadar ve nasıl su tüketmeliyiz?

İranlı hekim Batmanghelidj kitabında vücudun her gün 6-10 bardak su kaybettiğini belirterek, bu kaybın zorunlu olarak yerine koyulması gerektiğini açıkladı. “Vücut önemli işlevleri için toplam su içeriğinin 6-8 bardağa eşdeğer miktarını kullanır. Bu nedenle günde en az 8-10 bardak doğal mineralli ve Ph değeri yüksek su tüketilmelidir. Günlük su tüketimi 220 ya da 440 milimetrelik parçalara bölünerek alınmalıdır. Arabanızın benzini bitmeden deposunu nasıl dolduruyorsanız, vücudunuza da susuz kalmadan su takviyesi yapmanız gerekmektedir”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !