Göz makyajı pratik çözümleri

click to zoomGöz makyajında dikkatinizden kaçırdığınız bir hata ya da yapacağınız hoş olmayan bir sürpriz bütün makyajınızın boşa gitmesine neden olabilir. Oysa ki aklınızda kalan küçük detaylarla bu stresi ömür boyu ortadan kaldırabilirsiniz. İşte göz makyajı konusunda sıkça karşılaşılan problemlerin pratik çözümleri…

Dökülen takma kirpiklerimi nasıl düzeltebilirim?
Dökülen kirpiklerin diplerine ince bir tabaka rimel sürerek düşmek üzere olanları yerlerine yapıştırın.

Yorgun gözleri canlandırmanın hızlı yolu nedir?
Eşit miktarda gül suyunu ve sodayı bir şişede karıştırıp buzdolabında saklayın. Yorgunluk saldırdığında bir çift pamuğa bu karışımdan dökün ve birkaç dakikalığına gözlerinizin üstünde bekletin.

Gözlerime far sürerken tozların yanaklarıma dökülmesini nasıl engelleyebilirim?
Makyaj yapma düzeninizi değiştirin, yani göz farınızı, fondöteninizden ve kapatıcınızdan önce sürün. Ayrıca, farınızı sürmeden önce fırçanın üstündeki fazlalıkları küçük vuruşlarla silkeleyin.

Acelem var ve rimelim topak topak olmuş, nasıl düzeltirim?
Eğer rimeliniz kutunun dibine çökmüşse birkaç dakika sıcak suyun içinde bekletin. Bu, içindeki malzemenin ısınmasını ve tekrar akışkan hale gelmesini sağlar.

Kirpiklerimi hızlı bir şekilde nasıl kıvırabilirim?
Eğer kirpik kıvırıcısıyla şekillendirmeye zamanınız yoksa bir çay kaşığını sıcak suyun altına tutun ve birkaç dakika boyunca kaşığı kirpik diplerinize basılı tutun.

Kirpiklerime nasıl daha kalıcı bir makyaj yapabilirim?
Bir kat rimel, bir kat astar boyalardan biri ve tekrar rimelle son bir kat daha. Bu makyözlerin, kirpiklerin sonsuza kadar dayanmasını sağlayan sırrıdır.

Dumanlı gözleri ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım?
Geniş ve yumuşak kıllı bir fırçayı, göz kapağının tam ortasına gelecek şekilde tutun. Bu, gözün doğal kat yerindeki ve gözün dış kenarındaki farı harmanlamak için en iyi pozisyondur.

Dağılmış bir göz farına acil çözüm nedir?
Far sürmekten vazgeçin. Bunun yerine biraz vazelini, parmak uçlarınızla üzerine uygulayarak bölgeyi tekrar pürüzsüz hale getirin.

Sarkık göz kapaklarımı saklamak için ne yapmalıyım?
Japon kadınları gibi yapın ve Mezaik Eyelid Crease Maker (göz kapağı kat yeri yapıcısı) kullanın: Göz kapağınıza uygun olarak kesilip üzerine yerleştirilen gergin bir film, göz kapağındaki kat yerini belirginleştirir ve hoşluk verir.

Kaynak: sağlık ve güzellik. net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !