Etkili olmak için 5 etkili taktik

Nerede başlayıp nerede durmanız gerektiğini öğrenmek için yazımıza mutlaka göz atın.

Bazı ilişkiler ilk görüşte aşkla başlar. Kusursuzdur. Bazı ilişkilerin ise kusursuz olması için üzerinde biraz çalışılması gerekebilir. Bunun için bir takım taktiklere ihtiyacınız olacak. Nerede başlayıp nerede durmanız gerektiğini öğrenmek için yazımıza mutlaka göz atın.

Karşı cinse ilgi duymaya başladığımız andan itibaren hemen planlar yapmaya başlarız. Kaçarız, kovalarız, üzeriz, üzülürüz... Aslında bunların hepsi birer taktiktir ve ilişkilerin doğasında vardır.

TAKTİK NO: 1

Bakımlı olun

Biz kadınların en büyük silahı biraz makyaj hilesi ve yüksek topuklarla birer tanrıçaya dönüşebiliyor oluşumuz. Hoşlandığınız kişi günlük hayatın koşuşturması içinde sizi sade ve rahat görmeye alışmış olabilir.
İşte bu noktada onu etkilemeniz çok daha kolay olacaktır. Tek ihtiyacınız birkaç basit rötuşla yenilenmek...

Öneri: Katılacağınız bir parti için iddialı bir elbise seçip göz kamaştırın. Sonra da kendinizi dans pistine atıp eğlenmeye bakın. Bütün bunları yaparken yüzünüze koca bir gülümseme yerleştirmeyi unutmayın.
Hiçbir şey kendine güvenen bir kadından daha seksi değildir! Dans pistinin diğer tarafında gözleri sizde olan kişiyi görebiliyor musunuz?

TAKTİK NO: 2

Kaçan kovalanır

Haydi, itiraf edin kaç kez deli olduğunuz bir adam sizi yemeğe davet ettiğinde hiçbir planınız olmadığı halde "Bugün meşgulüm, sonra görüşelim" dediniz? Bu aslında bütün taktiklerin şahıdır ve hiçbir zaman şaşmaz. Ne kadar kaçarsanız karşınızdaki erkek sizi o kadar kovalar.
Yalnız dikkat edin, çünkü bu taktiğin çok ince bir sınır çizgisi vardır. Kaçıyorum diye çok nazlı görünmek size puan kaybettirebilir. Telefonlarına hiç çıkmamak ona naz yaptığınız değil, ondan rahatsız olduğunuz mesajını verecektir.

Öneri: İlk buluşmadan sonra onun aramasını bekleyin, arayıp sizinle tekrar görüşmek istediğinde onu kibarca geri çevirip uygun olduğunuzda onu arayacağınızı söyleyin.
Telefonun başında heyecanla sizin telefonunuzu beklediğine emin olabilirsiniz.

TAKTİK NO: 3

Ortak zevkler yaratın

İlk buluşmalarınızı düşünün. Bol mumlu, şaraplı akşam yemeklerinde karşınızdakini tanımaya çalışırken, ortak zevklerinizin ortaya çıkması ondan daha çok hoşlanmanıza sebep olur. Ne yazık ki her zaman erkeklerle aynı ortak ilgi alanlarını yakalamak mümkün değildir. Siz evcil hayvan olarak kedi besliyorsunuzdur, onun evcil hayvan anlayışı piton ya da piranha beslemektir. Hayır; elbette eve piton almaya kalkmayın!
Bunun yerine vahşi hayatı sevdiğinizi ve günün birinde bir safariye katılmak istediğinizi söylemeniz onun aklını başından alabilir. Ancak sizi şimdiden uyaralım, ilişkiniz ilerlerse bir gün safariye gitmek zorunda kalabilirsiniz!

Öneri: Hoşlandığınız kişi spor tutkunuysa siz de tenis ya da yüzme gibi bir sporla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu, onun ilgisini çekeceği gibi vücudunuz için de oldukça faydalı olacaktır.
Aranızdaki ilişki yürümese bile en azından daha sıkı ve formda görüneceksiniz.

TAKTİK NO: 4

Kıskançlık en büyük silahtır

Sevginin kıskançlıkla bağlantısı olup olmadığı yıllardır tartışılan bir konu. Ancak ne olursa olsun şüphe götürmez bir gerçek var ki; o da sizinle ilgilenen bir erkeğin başka bir rakip karşısında sizin için savaşmaya karar vereceğidir.
Savaş baltalarınızı kuşanmadan önce bunun biraz riskli bir oyun olduğunu şimdiden söyleyelim. Durumu fazla abarttığınız takdirde flörtöz yerine erkek düşkünü gibi görünebilirsiniz. Ve amacımız kesinlikle bu değil.

Öneri: Hoşlandığınız erkeğe, iş yerindeki yakışıklı proje müdürüyle birlikte bir iş seyahatine çıkmanız gerektiğini söyleyin.
Siz sıkıcı toplantılara katılırken o, sizin proje müdürüyle baş başa şarap içtiğinizi düşünerek kıskançlıktan kıvranacaktır. Gülümsüyorsunuz değil mi? O halde devam ediyoruz.

TAKTİK NO: 5

Egosuna oynayın

Erkekler her ne kadar kadınlara göre daha baskın kişiliklere sahip görünseler de gerçekte durum böyle değildir. Çoğu erkek kadınlara oranla daha duygusaldır. Ancak bu yönlerini gizlemek isteyen erkekler güçlü görünmeyi ve kontrolü ellerinde tutmayı severler. Eğer zayıf yönlerini bulup üstüne giderseniz kendini güçsüz hissedecek ve sizden uzaklaşacaktır.
Her erkek ara sıra pohpohlanmayı sever. Siz de ufak tefek iltifatlarla onun egosunu okşayabilirsiniz. Ancak iltifatlarınızda samimi ve ölçülü olun. Çünkü sürekli ona hayran bir tavır takınmanız ters etki yaratabilir.

Öneri: Ara sıra zekasına ve yeteneklerine iltifat edin. Bunu özellikle topluluk içinde yapmaya özen gösterin.

Kaynak:Cosmopolitan
Alıntı:Ekolay.net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !