Çalışan kadınlara özel güzellik önerileri

Çalışan kadınları daha güzel gösterecek güzellik önerileri.

Yağmur altında ıslandığınızda maskaranız akarsa kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz. Ama en başından suya dayanıklı bir maskara kullanmanız daha güzel olur. Bunun gibi çalışan kadınların işlerini kolaylaştıracak pratik güzellik önerileri için yazımıza bir göz atınız.

Makyajınız dağılmış ve cildiniz parlıyorsa toniğe batırılmış bir pamukla hafifçe sildiğinizde kaybolur. Bunun ardından makyajınızın üzerine transparan bir pudra sürmelisiniz. Yol için pratik bir alternatif de cilt yüzeyindeki fazla yağı alan kurutma kâğıtları.

Kızarıklıklar ya da yorgunluğun oluşturduğu gözaltı morlukları da kalem formundaki kapatıcılarla kolaylıkla yok edilebilir. Sivilcelerde ise antiseptik kapatıcılar kullanılması öneriliyor. Yorgun görünen cildi yeniden canlandırmanın en pratik yöntemi pembe tonlarındaki allıklar…

Pembe tonlarında bir dudak parlatıcısı her zaman yanınızda olsun. Güçlü tonlardan hoşlanıyorsanız kırmızı ruj kullanmalısınız. Bu renk tüm meraklı gözleri de üzerinize çekecektir. Üstelik diğer detayları da ustalıkla gizlemenize yardımcı olur. Dudakların ön planda olduğu bir makyajda yüzün diğer bölümlerinde fazla renk kullanmamanız yerinde olacaktır. Ayrıca kırmızı dişlerinizi de daha beyaz gösterir.

Gözlerinize far sürmek için mutlaka bir far fırçası kullanın. Krem ya da köpük formundaki göz farlarını parmakla uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü acilen renklendirmeniz gerekiyorsa ayna olmadan da makyajınızı yapabilecek kadar pratik olmalısınız.

Pastel tonlar hem küçük hataları kapatır hem de renklerin fazla dağılmasını engelleyerek işinizi kolaylaştırır. Çok mu yorgunsanız gözlerinizin içine beyaz göz kalemi çekmelisiniz. Eğer bilgisayardan gözleriniz kızarmışsa doğal içerikli dinlendirici göz damlaları gözlerinizi yeniden canlandırmak için ideal.

Sabahları günlük bakım kreminizin altına bir bakım serumu uygulamayı asla unutmayın. Bu uygulama cildinizin akşama kadar tazeliğini korumasına yardımcı olur. Ayrıca ürünlerin içeriğindeki küçük pırıltılı partiküller yüze enerji verir.

Yolculuklarda güzellik

Saatler süren uçak ya da otomobil yolculuklarında cilt en çok nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Bu sayede cildiniz kurumaz, rengini korur. Uzun, fönlü saçlar uçak yolculuğu sırasında yumuşak bir saç bandıyla hafifçe toplandığında formunu korur.

Gergin bir şekilde yapılmış atkuyruğu saçlarda lastik izi bırakabilir. Ayrıca kuru kabin havası saçları hassaslaştırabilir. Ellerinizi kremledikten sonra saçlarınız da hafifçe gezdirin böylelikle elektriklenmiş saçlarınız yeniden yumuşak formuna geri dönecektir.

Kaynak:E-guzellik.net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !