Sevgilisinden ayrılan erkeklerin ayrılık acısı

Sevgilisinden ayrılan erkeklerin ayrılık acısı

Sevgilisinden ayrılan erkeklerin ayrılık acısını üstlerinden çok çabuk attıklarını düşünürüz. Acaba bu konuda özel bir formülleri mi var yoksa üzüntülerini başarıyla kamufle etmek konusunda çok mu iyiler?

Öncelikle; bir erkeğin sevgilisinden ayrıldıktan sonra neler hissettiğini belirleyen asıl kriter; bu sonu kimin istediği. Eğer ilişkiyi erkek bitirdiyse, sadece saniyenin milyonda biri kadar üzüldükten sonra beğendiği yeni kızla ilgilenmeye başlayabiliyor. 

Ama eğer terk edilen taraf kendisiyse, ayrılık sonrası davranışları tamamen değişiklik gösteriyor. İlişki içinde dengesiz davranışlar sergileyen erkeklerin ayrılık sonrasında da pek farklı olmadığını biliyoruz. Ama kız arkadaşı tarafından terk edilen bir erkek, gerçek anlamda bütünüyle sarsılıyor.

Gözyaşlarını Tutuyorlar

Bazı erkekler ağlamamalarıyla övünüp durur. Ama aslında doğrusu, kimsenin onları ağlarken görmelerine izin vermemeleridir. 

Can, başından geçenleri şöyle anlatıyor: "Sevgilimle birbirimize çok aşıktık. Hatta bu aşk öylesine büyüktü ki, beş dakika bile ayrı kalmaya tahammül edemiyorduk. Sevgilim benden ayrıldıktan sonra bir gece arkadaşlarımla çıktım. Yaşadıklarımı onlara anlatırken ağlamamak için dişlerimi sıkmak zorunda kaldım. 

Eve gidince perdeleri çektim ve müzik setine bir heavy metal albümü koydum. Sonrasında ise saatlerce hıçkırarak ağladım. Bu şekilde kendimi çok daha iyi hissettim. Belki de bunun sebebi, gözyaşlarımın kimse tarafından görülmemesinin verdiği rahatlıktı."

Ağlamaz mı?

Aslında erkekler de ayrılık acısı çekip bolca göz yaşı dökebilirler. Bizi bu konuda onlardan ayıran en önemli nokta; acıların ı başkalarının yan ında değil, yalnız kald ıkları nda yaşamalarıdır.

Sevgiliyi Geri Kazanmak için Savaşırlar

Erkekler, genellikle ayrılıktan sonraki "serbest" ilk cuma akşamında hayatlarındaki o özel varlığın eksikliğini hissetmeye başlarlar. Farkında olmadıkları şey ise, ilişkilerin sürekli bozulup tamir edilecek oyuncaklar olmadığıdır. 

Kerem, en sevdiği kadının ellerinden kayıp gitmesine izin verdiğini fark ettikten sonra bocaladığını anlatıyor: "Ece'nin beni terk etmesini şaşırtıcı derecede sakin karşıladığımı düşünüyordum. Ama yalnız kaldığım ilk gecede birkaç bira içtikten sonra ilişkiyi kurtarmak için çabalamadığımı fark ettim. İyice sarhoş olduktan sonra onu aradım. 

Hatalarımı düzelteceğimi, her şeyin çok daha güzel olacağını söyledim ve beni affetmesi için yalvardım. Barışmayacağını anladığımda ise ona son bir soru sordum. Hayır, benimle son kez yatmayacaktı. Bu, yeni kadınlarla tanışmam konusunda beni teşvik etti." 

Hobilerin desteği

Erkekler, bazen ayrılığın verdiği acıdan kurtulmak için enerjilerini hobilerine yöneltirler. Bazıları kendilerini deli gibi spora kaptırırken, bir kısmı da hıncını kum torbasından çıkarır. Çok fazla PlayStation oynayan erkeklerin geçmişinde de olaylı bir ayrılık yatıyor olabilir. Genelde bu şekilde kafalarını dağıtarak ayrılığın getirdiği karmaşık duygularının üstesinden gelmeye çalışırlar. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !