Cildiniz kışa ne kadar hazır?

Havaların giderek soğuması ve cildin nemini kaybetmesi, tenin pul pul dökülmesine, göz çevresinde morluk oluşmasına hatta ince kırışıklıkların belirginleşmesine neden oluyor. Bu nedenle, kış sert yüzünü hissettirmeden, cildi kara kışa hazırlayacak nem dolu terapilere başlanması gerekiyor.

Soğuk havaların kendini hissettirmesi ile birlikte kadınların en büyük problemi ciltte oluşan kuruluk haline geldi. Cildin nemini kaybetmesi, tenin pul pul dökülmesine, ince kırışıklıkların ortaya çıkmasına ve hatta göz çevresinde morluğa neden oluyor. Özellikle kadınların kışın makyaj yaparken cilt kuruluğu nedeniyle çok sorun yaşadığını belirten, İstanbul Estetik Güzellik Uzmanı Neslihan Argenç Taşkın, kara kış kendini hissettirmeden, cildi neme doyuracak nem aşılarının ve uygulamaların yaptırılarak, soğuk havalara hazırlanılması gerektiğini vurguladı.

"Cildimizi Koruma Altına Almalıyız"

Kadınların cildini nasıl yaz aylarına hazırlıyorsa kış aylarına da hazırlaması gerektiğini belirten Neslihan Argenç Taşkın, "Özellikle biz cildimizi koruma altına alacak, nemlendirici solüsyonların cildimizin alt katmanlarına nüfus etmesini sağlayacak uygulamalar tavsiye ediyoruz. Bu nedenle hızlı sonuçlar aldığımız ve dakikada 6.000 mikrokanal açabilen Baby Face Beauty yönteminden ve cildimizin su desteğini sağlayacak saf hyaluronik asit içerikli nem aşısından faydalanıyoruz. İki tedaviyle de cildin pürüzsüzlüğü, hafif kırışıklıkların yok edilmesini ve daha fresh bir görüntüye ulaşmasını sağlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Cilt Koruması Aylar Boyunca Sürüyor

İşlemler hakkında bilgiler veren Argenç Taşkın, "Baby Face Beauty iki aşamada yapılıyor. İlk aşamada; thulium lazer ışığı ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta mikrokanallar açılıyor. 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamasının ardından ikinci aşamada; cildin ihtiyacına göre thulium lazer desteği ile açılan kanallardan, lekeleri tedavi edecek özellikte ürün cilt altına yediriliyor, sonrasında ortalama 10 dakika maske uygulaması yapılıyor.

Nem aşısında ise işlem yapılacak bölgeye uyguladığımız lokal anestezi sonrası çok ince iğnelerle cilt içine minik enjeksiyonlar yapıyoruz. Tek seansta yapılan İşlem 15 -20 dakika gibi sürede tamamlanıyor ve etki 6-9 ay kadar devam ediyor. İşlemin en güzel yanı bu süre sonunda cildin eski haline dönmemesi" dedi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !