Gençlik aşısı ile doğal güzellik

Bir bebeğinki kadar yumuşak, nemli bir ten; pürüzsüz doku; sıkı, gergin ve ışıltılı, kısacası genç bir cilt. 

Dr. Levent Türbedar tarafından Özel Dermamed Poliklinikleri'nde gerçekleştiren Gençlik Aşısı tedavisiyle cilt kendi kendini iyileştirmeye teşvik ediliyor.

IAL Sistem olarak da bilinen Gençlik Aşısı; deriyi nemlendirmeyi ve derinin esnekliğini artırmayı hedefleyen, teni canlandıran, adeta gençliğine döndüren bir enjeksiyon tedavisi. En önemli özelliği cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.

Gençlik Aşısı cilt rejüvinasyonu sağlayan; cildi gençleştiren bir enjeksiyon tedavisi. Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki geniş alanlara uygulanıyor. Kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi içeriden iyileştiriyor; cildi nemlendiriyor, esnekliğini artırıyor; canlandırıp adeta gençliğine döndürüyor. Bu tedavinin en önemli özelliği ise cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.

GENÇLİK AŞISI (IAL SİSTEM) CİLDİ NASIL İYİLEŞTİRİYOR
Gençlik Aşısı (IAL Sistem) deri dahil olmak üzere vücudun birçok yerinde bulunan doğal bir kimyasal olan hyalüronik asidin bir türünden oluşuyor. Ciltte hücresel fonksiyonları sürdürmek gibi önemli bir görevi olan hylarüronik asit cildin kendi kendini tamir etmesi açısından da hayati değer taşıyor.

Kolajenlerle lifler arasındaki boşlukları dolduran jöle benzeri bir madde olan hyalüronik asit, kandaki temel maddelerin canlı deri hücrelerine taşınmasını sağlayan bir mekanizma oluşturuyor; suyu tutarak deriyi nemlendiriyor; mekanik ve kimyasal hasarlara karşı bir tampon ve kayganlaştırıcı işlevi görüyor.

Ancak vücudumuzda bulunan hyalüronik asit 18-20 yaşlarından itibaren azalmaya başlıyor. Yaş almayla birlikte kişi güneş ışınlarına maruz kaldıkça hyalüronik asit üretimi iyice azalıyor. Hyalüronik asit azaldıkça cilt esnekliğini ve nemini yitiriyor, kırışıklık oluşuyor.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) işte bu bilgiden yola çıkarak cilde hyalüronik asit enjekte edilmesini ve cildin uyarılmasını temel alıyor. Öyle ki cilt doğal yollarla hyalüronik asit üretmeye ve kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan ve cildin yapısını koruyan fibroblast oluşumunu artırmaya teşvik ediliyor. Sonuç olarak cilt daha genç, sağlıklı ve taze görünüyor.

GENÇLİK AŞISI NEREDE KULLANILIYOR
*Yüz, boyun, dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda
*Yaş alan ellerde
*Kuruluktan elastikiyetini kaybeden ciltte
*Akne izlerinde
*Güneş ışınlarından ya da sigaradan yıpranan ciltte
*Tüm cilt gençleştirme tedavilerinde destek olarak kullanılır.

KISA KISA GENÇLİK AŞISI (IAL SİSTEM)
*Ciltte antioksidan etki yaratır.
*Güzellik iksiri olarak bilinen hyalüronik asit içerir. Hyalüronik asit tüm canlı organizmalarda bulunan doğal bir maddedir.
*Kan damarlarının gelişimini sağlayarak deriye daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar.
*Kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan fibroblast oluşumunu artırır.
*Cilde bebeksi bir yumuşaklık katar, cildi sıkılaştırır, gençleştirir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !