Daha orantılı bir yüz hattı için

Profiloplasty olarak da geçen Total Yüz Yenileme cerrahisi, yüz kontüründen ve profilinden memnun olmayanlara canlı, dinamik ve estetik bir görüntü kazandırıyor. Daha orantılı bir yüz hattına sahip olmak isteyenlerin tercihi: Profiloplasty

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, bireylerin genel yüz harmonisine ve profiline uyumlu bir şekilde yüzlerinin yeniden yapılandırılmasına olanak sağlayan profiloplasty, Total Yüz Yenileme estetiği hakkında bilgiler verdi: "Total Yüz Yenileme estetiği, evrensel bir modele uygun hale getirmek amacıyla yapılan bir cerrahi girişim değildir, aksine, bireylerin yüz bütününe uyum sağlamayan yüz hatlarını, özüne uyumlu ve çok daha estetik hale getirme işlemidir.

Total Yüz Yenilemede yüz üzerinde pek çok işlem yapılabilir. Kişinin kendi yağından elde ettiğimiz kök hücreden zengin yağ transferi uygulamasıyla, elmacık kemikleri geliştirilebilir, dudak dolgusu yapılabilir, çene ve kontür hattı belirgin hale getirilebilir. Göz ve çevresine müdahale edilebilir. Eğer hastanın burnuyla ilgili herhangi bir estetik sorunu varsa, sadece burun ucuna yönelik bir işlem olan Basit Burun Estetiği ile burun ucu kaldırılabilir veya burun estetiği cerrahisi yapılabilir. Kısaca adı üzerinde, yüze bir bütün olarak yaklaşım esastır".

En doğal oranlamalar ve özgün profil

"Aslında yüzü yeni bir görüntüye kavuşturmaktan ziyade, bir nevi yüz özelliklerini geliştirip, ilgili işlevsellik şartlarına bağlı kalarak özgün bir biçimde ve en doğal oranlamalarla bu işlemi yapıyoruz. Bu haliyle muazzam bir canlanma ve estetik duruş kazandırılıyor ama hasta kesinlikle bambaşka birisine dönüşmüyor" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, Total Yüz Yenileme estetiğinin temel prensinin, başkalaştırmadan özgün ve doğal bir profile ulaşmak olduğunu vurguladı.

Kök hücreyle gelen avantajlar

"Doğallığı ve özgünlüğü yakalamamızda bize en fazla faydayı sağlayan da kök hücreden zengin hale getirdiğimiz yağ transferi uygulamasıdır. Hastanın bölgesel yağından aldığımız bir miktar yağı, kök hücreden zengin hale getirip Total Yüz Yenileme estetiğinde kullanıyoruz. Bedene yabancı bir madde girmediğinden işlem son derece estetik oluyor ve kök hücrenin hızlı adaptasyon yeteneği, hızlı iyileştirme sürecini de beraberinde getiriyor.

Total Yüz Yenileme yaptığımız hastalarımızın tamamına yakını, son derece iyi geri dönüşler alıyorlar, elbette bu da bizi çok mutlu ediyor" ifadesinde bulunan Cihantimur, uygulamanın 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabileceğini de belirtti.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !