Başarılı bir masajın sırları

Konunun uzmanlarının önerdikleri teknikler
Birbirinize masaj yapmak sevgilinizle aranızda özel bir bağ kurulmasını sağlar. Ayrıca sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştırır.

Sevgilinizi rahatlatıp dinlendirmek ve aynı zamanda aranızdaki heyecanı ateşlemek istiyorsanız, başarılı bir masajın sırlarını öğrenmenizi öneriyoruz.

Birbirinize masaj yapmak sevgilinizle aranızda özel bir bağ kurulmasını sağlar. Ayrıca sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştırır. Başarılı bir masajın sırlarını merak ediyorsanız, konunun uzmanlarının önerdikleri tekniklere bir göz atın.

ENERJİ VEREN MASAJ

Dokunma stratejisi:
Hızlı hareketler kasları uyarır ve metabolizmayı harekete geçirir. Böylelikle sevgiliniz, enerjik hissedecektir.

Masaj yağı:
Masajda kullanılacak limon ve narenciye esansları kişinin ruh halini bir anda değiştirebilecek bir yapıya sahiptir.

Bu hareketleri deneyin:
* Erkek arkadaşınızı başına masaj yaparak uyandırın. Kafa derisinde birçok sinir ucu bulunur. Bu sinir uçlarını uyarmak onun canlanmasını sağlar. Koltukta oturun ve sevgilinizin bacaklarınızın arasında yere oturmasını sağlayın. Parmak uçlarınızla tepe noktasından boynuna doğru ovun. Bu hareketi birkaç kez tekrar ettikten sonra parmaklarınızı daha geniş bir açıyla başında gezdirin.

* Daha etkili bir canlanma etkisi için ondan karnının üzerine yatmasını isteyin. Ardından sırtına hafif darbelerle dokunmaya başlayın, öncelikle omurgasında aşağı yukarı ilerleyin. Daha sonra aynı hareketi sırtının sağ ve sol bölgelerine uygulayın. Avuç içlerinizle bastırarak gerginliğini azaltın. Böylece güne ağrısız başlamasını sağlayabilirsiniz. Şimdi şımartılma sırası sizde.

UYKU MASAJI

Dokunma stratejisi:
Belirli bir bölgeye uygulayacağınız baskı, günün bütün stresi ve yorgunluğunu üzerinden atmasını sağlar.

Masaj yağı:
Lavanta yağı tam bir uyku ilacı etkisi yaratır. Uygulayacağınız yağ sevgilinizin kolayca uyku moduna girmesini sağlar.

Bu hareketleri deneyin:
* Gün içerisinde saatlerce koşuşturduktan sonra ayaklarınızdaki kaslar iyice gerilir. Sevgilinizden başparmaklarının ucuyla ayağınızın üzerine birkaç saniye bastırıp bırakmasını isteyin. Ardından elinize yönlendirerek işaret parmağınızla başparmağınız arasında kalan etli bölgeyi ovmasını sağlayın. Bu noktaya uygulanan baskı tüm vücudun rahatlamasını sağlar. Sonra aynı hareketleri siz de ona uygulayın.

* Yatmadan önce yapmanız gereken bir hareket daha var; onu sırtüstü yatırın, gözlerini kapamasını söyleyin ve örtüyü beline kadar çekin. Yatakta sevgilinizin yanına oturun ve çoğunlukla ihmal edilen göğüs bölgesine masaj yapın. Ellerinizi, parmaklarınız onun omuzlarına bakacak şekilde göğüs kaslarına düz olarak yerleştirin ve sonra minik yuvarlak hareketlerle hafifçe bastırın. Üzerine yerleştirdiğiniz örtü, belinin altında kalan bölgeyi ısıtırken, sizin uyguladığınız bu masaj tekniği gövdesine giden kan akışını harekete geçirir. Bu birleşim onun uykuya dalmasını kolaylaştırır.

ÖNSEVİŞME MASAJI

Dokunma stratejisi:
Uzun ve neredeyse yok sayılacak temaslar vücuttaki sinirleri uyararak tatlı tatlı ürpermenizi ve birlikte keyifli saatler geçirmenizi sağlar.

Masaj yağı:
Araştırmalara göre salatalık kokusu cinsel dürtüleri harekete geçirerek erojen bölgelerdeki kan akışını hızlandırıyor.

Bu hareketleri deneyin:
* Erkek arkadaşınızdan yatağa sırtüstü uzanmasını isteyin. Avuçlarınızı bastırarak yan yana koyun ve ayak bileklerinden baldırlarının iç kısmına kadar uzun ve hafif dokunuşlar uygulayın! Ardından onu yüzüstü çevirin ve aynı dokunuşları bacağının arkasından kalçasının alt kısmına kadar tekrarlayın. Bu temaslar kan akışının kasıklarına doğru hızlanmasını sağlar ve onu tahrik eder.

* Karnınızın üzerine doğru uzanın ve parmak uçları ile vücudunuzun yan kısımlarına nazikçe dokunmasını sağlayın. Koltuk altlarınızdan başlayarak kalçalarınıza dek uzanan bu erotik dokunuşlar sayesinde tüm vücudunuza zevk sinyalleri gönderebileceksiniz.

GERGİNLİK AZALTICI MASAJ

Dokunma stratejisi:
Derin hareketler gerginliği azaltarak her ikinizin de yumuşamasını sağlar.

Masaj yağı:
İnanılmaz gibi görünse de, nane özleri içeren aromalar zihninizi ciddi anlamda rahatlatır.

Bu hareketleri deneyin:
* Stresli olduklarında, çoğu kadının sırtlarının alt kısmı aşırı gergin bir hal alır. Erkek arkadaşınız bu gerginlikten kurtulmanız için memnuniyetle size yardımcı olacaktır. Karnınızın üzerine doğru yatın ve sevgilinizden avuçlarının alt kısmı ile omurganızın sağ ve solunda kalan bölgelere yavaşça masaj yapmasını isteyin.

* Erkekler bizden farklı olarak streslerini omuzlarda biriktirirler. Gerginliği azaltabilmek için onu bir sandalyeye oturtun ve arkasında ayakta durun. Başparmaklarınızı sırtına, geri kalanları ise omuzlarının üst kısmına yerleştirin ve iki saniye sıkarak bırakın. Bu hareketi sevgiliniz daha rahat hissedene kadar tekrarlayın. Bu dokunuşlara yavaş ve dairesel hareketler ekleyerek kasların içine işleyebilir ve stresinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

KENDİ MASAJ YAĞINIZI YAPIN
Hazır masaj yağları elbette daha çok tercih edilir. Ancak, kolay bir tarifle ruh halinize göre belirleyeceğiniz aromalar sayesinde kendi masaj yağınızı yaratabilirsiniz.

Malzemeler:
* Yarım çay bardağı zeytinyağı
* İki damla (organik gıda mağazalarında ve bazı eczanelerde bulabileceğiniz) esansiyel yağ
* Cam veya plastik bir şişe.

Hazırlanışı:
Zeytinyağı ile tercihiniz olan esansiyel yağı şişenin içinde karıştırın (daha güçlü bir aroma için karıştıktan sonra esansiyel yağdan birkaç damla daha kullanabilirsiniz). Bu karışımın birkaç damlasını ellerinize uygulayın ve parmaklarınızla onu büyülemeye hazır olun.

Kaynak:Ekolay.net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !