Süpermodel gibi gözükmenin 10 yolu

Hangimiz süpermodel gibi gözükmeyi istemeyiz ki? Model olmak için illa kusursuz bir vücut ve yüze gerek yok. Claudia Schiffer'ın günlük önerilerine kulak verelim!

Modellerin kusursuz güzelliği aslında göründüğü kadar kusursuz değil. Onlar da mükemmel görünmek için bir çok hileye başvuruyorlar. Elbette doğuştan bahşedilen boy ve vücut güzelliğinden bahsetmiyoruz. Yine de model gibi görünmek için model olmayan bizlerin de yapacağı birkaç şey var. 

Saçlarınız imzanız olsun
Saçlarınızla ilgili olarak çok sık fikir değiştirmeyin, trendlere fazla takılmayın. Çünkü herkesin tipine yakışan belli bir model vardır, önemli olan onu yakalamaktır. Ayrıca fazla abartılı ve iddialı görünmek yerine, abartısız ama iddialı görünmek işin can alıcı noktasıdır.

Claudia Schiffer yıllarca uzun, sarı ve düz saçlarıyla ortalığı kasıp kavurdu. Saçları onun stilini vurgulayan en önemli unsurlardan biri oldu. Onlardan sıkıldığında veya değişiklik istediğinde hafif katlar kestirip, saça hareket kazandırıyormuş, o kadar.

Stilettonun gücü adına 
Stillettonun yakışmayacağı ve seksi görünmeyeceği bir kadın yoktur! Stiletto, bacakları uzun ve ince gösterir. Silueti güzelleştirir. Elbette yüksek topuklar üzerinde yürüme sıkıntınız yoksa... Eğer yüksek topuklularla rahat edemiyorsanız, bacak kaslarınızı güçlendirmek için pilates yapın.

Güneş gözlüksüz çıkma!
Yorgun ve makyajsız bir yüzü/gözleri saklamanın en şık yolu güneş gözlüğünden geçer. Çantanızda her zaman gözlük bulunsun. Ayrıca en cool aksesuarlardan biridir güneş gözlüğü, anında havanızı değiştirir. Büyük olanlarını tercih edin. 

Nane çayı mucizesi
Cildinizin görünümü güzelleştirecek bir çok krem piyasada var. Ama cildinizin parlak ve sağlıklı gözükmesi için en kolayı, günde birkaç bardak nane çayı ve en az 1 litre su tüketmektir. 

Dikiş kiti
El çantanızda her zaman küçük bir dikiş kiti bulunsun. Hani otellerde çekmeceye bırakılanlardan... Beklenmedik sökük, yırtık ve düğme kopuğu olduğunda bu küçük kit hayatınızı kurtarır.

Koku gardırobu
Sabahları duş sonrası taze bir koku sıkın. Bu sizi güne enerjik olarak hazırlar. Gerçekten uyanırsınız! Öğleden sonra ise çiçek kokusu sıkın. Bu sefer de kendinizi çok daha feminen hissedersiniz.

Saçı hafif nemli bırak
Saçlarınızın asla tamamını kurutmayın, hafif bir nemlilik kalsın. kendi halinde kurusun. Saçlarınızı yağlandırmadan parlatıcak, uçlarını canlı gösterecek bir bakım ürünü sürün. Bu şekilde saçlar çok daha hareketli ve havalı görünür.

Profesyoneller gibi poz vermek için:
1. Tepeden tırnağa gevşeyin, kaslarınızı rahat bırakın. Gergin ve heyecanlı olduğunuzda asla istenilen sonucu veremezsiniz.

2. Bir açı yakalayın. Ayakta ya da oturarak olsun, asla doğrudan kameraya dönük olmayın ya dizleriniz kıvrık olsun ya da omuzlarınız.

3. Bir gülüş seçin. Her kadının bilmesi gereken iki klasik gülüş vardır: Marilyn Monroe kahkahası Anita Ekberg'in zarif gülümsemesi.

Kapatıcı
Çok fazla fondöten sürmek yerine gerekli yerlere kapatıcı ile rötuş yapmak yüze doğal bir görünüm verir. Kapatıcının 1-2 tonunu alın; yüzünüzün karanlık yerlerini aydınlatın. Göz altı, burun kenarları, dudak çevresi olabilir.

Sağlıklı atıştırmalıklar ile seyahat
Çantanızda her zaman kepekli sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.
Ani açlık krizlerini ve fazla yemenizi önlerler.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !