Parkelerinizi Nasıl Korursun?

Çoğumuzun yaşam alanında mevcut bulunan parkeleri daha uzun süre kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler..

Parkelerinizi su ve nemden uzak tutun

İç ya da ortam koşulları nedeniyle evinizde oluşan su ve nemle birlikte, özellikle kullanımdan kaynaklanan su ve nemin de parkelerinizin eskimesinde rolü büyüktür. Örneğin, temizlik esnasında yerleri silmek için kullandığınız ya da evinizi süsleyen çiçekleri sularken damlattığınız su parkelerinizin kabarmasına, yüzeyinin bozulmasına ya da ses çıkarmasına neden olur. Bu nedenle, parkelerinizi su ve nemden mümkün olduğunca uzak ve kuru tutmaya özen gösterin.

Parkelerinizi elektrikli süpürge ile temizlerken dikkat edin

Elektrikli süpürgeler günlük hayatınızı oldukça kolaylaştırmanın yanısıra parkelerinize zarar verebilmektedir. Özellikle yüksek emiş gücüne sahip süpürgeler, süpürme sırasında parkelerinizin yerinden oynamasına neden olur. Bu nedenle, mümkünse parkelerini süpürürken bu gücü azaltın. Aynı zamanda, süpürgeyi uzun süre aynı yüzeyde tutmayın.

Mobilyalarınızı sağa sola çekerken dikkat edin

Evinizde kullandığınız mobilyaların yerinde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Ancak, yer değiştirme sırasında mobilyalarınız parkelerinizi çizebilir ve aynı zamanda mobilyalarınız da zarar görebilir. Bu durumda, hem mobilyalarınız, hem de parkeleriniz için mobilyalarınızı çekiştirirken dikkat edin.

Parkelerinizi temizlemede kullanacağınız temizlik ürünlerini doğru seçin

Temizlik sırasında kullanacağınız sıradan bir temizlik ürünü, parkelerinizin yüzeyinde bozulmaya ya da renk değişikliklerine neden olur. Bu nedenle, piyasada bulunan çeşitli temizlik ürünlerinden özellikle parke temizliği için üretilmiş olanlarını tercih edin.

Parkelerinizin doğru uygulanmasına özen gösterin

Evinizde yaptırmayı düşündüğünüz parke uygulamaları için, deneyimli firmaları, işinin ehli olan uygulamacıları tercih edin. Yanlış uygulamaların, ne kadar özenli olursanız olun, parkelerinizin ömrü için olumsuz sonuçlar oluşturacağının bilincinde olun.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !