Hamileler için özel aromaterapi yağları

Bakımına ve güzelliğine düşkün bayanları hamilelikte en çok korkutan vücutlarında oluşacak çatlak ve deformasyonlardır. Oysa bunlara karşı önlem almak hiç de zor değil!

Hangi yağ, neye iyi gelir?

Bergamut: Ağrı kesici, antiseptik, antidepresan, canlandırıcı ve tazeleyici. Hamilelikte sıklıkla karşılaşılan sistit sorununda da yardımcı olur.

Roma Papatyası: Antiseptik, ağrı kesici, iltihap giderici ve spazm çözücü, kas ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısına yardımcıdır. Hazımsızlığa iyi gelir.

Servi: (5. aydan sonra) Antiseptik, spazm çözücü, ödem giderici. Hemoroid, varis ve dolaşım sorunlarına da faydalıdır.

Okaliptüs: Antiseptik, antibiotik, ağrı kesici, iltihap giderici, antiviral. Üst solunum yollarının temizlenmesini sağlar.

Frankincense: Antiseptik, ödem giderici, sinir yatıştırıcı ve ısıtıcı özelliği vardır.

Itır: (3. aydan sonra) Antiseptik, antidepresan, ödem giderici, canlandırıcı ve tazeleyici özelliği vardır. Bacak ağrılarını hafifletir. Dolaşım sorunlarında faydalıdır.

Greyfurt: Dolaşım sorunlarında faydalı, canlandırıcı ve tazeleyici, ödem giderici, sindirime yardımcı, lenf dolaşımını uyarıcı ve su atıcıdır.

Lavanta: Antiseptik, antibiyotik, ağrı kesici, antidepresan, genel iyileştirici ve rahatlatıcıdır. Hamilelikte ağrı ve sancıların giderilmesini sağlar. Su atmaya yardımcıdır. Hücre yenilenmesini tetikler, çatlak ağlarında kullanılır.

Limon: Antiseptik, antibakteriyel, antifungal, dolaşım sorunlarında faydalı ve uyarıcıdır. Tonik olarak kullanılır. Varis oluşumunu engelleyici özelliği vardır. Sabah bulantılarında rahatlatıcı görevi görür.

Mandalina: Antiseptik, tazeleyici, tonik ve rahatlatıcıdır, ödem tutmasında etkili.

Neroli: Antiseptik, kuvvetli antidepresan, uyku problemleri ve sinirsel dengesizliklere çok iyi gelir. Spazm çözücü, iltihap gidericidir. Çatlak yağlarına önerilen iyi bir cilt dostudur.

Paculi: Antiseptik, antidepresan, iltihap giderici ve sinirsel sakinleştiricidir.

Petitgrain (Acı portakal): Antiseptik, antidepresan, sinirsel sakinleştirici, tazeleyici. Sedatif, doğum öncesi- sonrası depresyonunda çok etkilidir.

Gül ağacı: Antiseptik, sinirsel sakinleştiricidir.

Kaynak: Anne-bebek

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !