Cilt Bakımı Sırları!

Cildimiz en hassas ve değerli bölgemizdir. İhtiyaçlarını karşılamazsak, temiz tutup nemine dikkat etmezsek, sonunda kurur, kırışır ve sarkar. Her cildin kendi yapısına göre ihtiyaçları vardır.

Normal ve Karma Ciltler:
Her sabah uyandığınızda mutlaka cildinizi temizleyin. Bu temizliği yaparken, cildi sakinleştiren maddeler içeren bir ürün seçmeniz daha iyi olacaktır. Temizlikten sonra alkolsüz bir tonikle rahatlatın. Ardından vitaminli bir nemlendirici sürün.

Akşamları cildinize sabah uyguladığınız bakımın aynısını uygulayın. Sabahları multi-vitamin, kalsiyum ve antioksidan yiyecekler alarak, cildinizin içten de beslenmesini sağlayın. Kış aylarında cilt daha hassas olacağı için, normal bir temizleyici yerine, haftada 3 kere alfa hidroksi içeren bir temizleyici tercih edin. Haftada 1 kere de C vitamini bakımı yapın.

Yağlı Ciltler:
İçeriğinde kil bulunan temizleyiciler, yağlı ciltler için idealdir. Bu temizleyiciyi kullandıktan sonra üstüne tonik sürün. Ardından yağsız bir nemlendirici sürün.

Akşamları cildinizi temizledikten sonra, kollajen oluşumuna yardımcı olacak bir nemlendirici kullanın. Cildinize bakım yapmak isterseniz, haftada 1 kere multi vitamin içeren serumlar kullanabilirsiniz.

Sonbaharda karma ve yağlı ciltlerde sivilceler ve siyah noktalar oluşur. Eğer yazdan kalma izler de varsa, uygun bakımı yaptırdıktan sonra, birkaç seans peeling uygulayabilirsiniz. Daha sonra C vitamini içeren krem sürün.

Kuru Ciltler:
En hassas cilt tiplerinden biridir. Kuru ciltlerde soğuk, sıcak, rüzgar, sert sabunlar, alkollü temizleyiciler sıkıntı yaratabilir. Temizleyiciniz yumuşak olmalıdır. Sıvı temizleyiciler cildin nemini daha fazla korur.  Cildinize dayanabileceği kadar yumuşak krem peeling yapabilirsiniz. Peeling yapmak, ölü deri tabakasını soyarak taze bir cilde kavuşmaya yardımcı olur.

Anti-aging ürünler cildi nemlendirerek, serbest radikallerle savaşırlar. Özellikle C vitamini cilde son derece faydalıdır. Dışarıdan cildinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, eğer içten de doğru beslenmiyor ve gereken vitaminleri alamıyorsanız, cildinize tam olarak bakabilmiş sayılmazsınız.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !