Çiftlere mutluluk formülleri

Aşağıdaki öneriler, değişik zamanlarda gelen kadın ve erkeklerin yakınmalarından derlenmiştir. Bu öğütleri okurkan “bunları biliyoruz” gibilerinden dudak bükebilirsiniz. 

Bildiğinizi ben de biliyorum ama ne kadarını yapıp yapmadığınızı kendinize sorun. Bu testten geçer not alıyorsanız, inanın aşkta doğru yoldasınız ve başarılı olacaksınız demektir, diyerek öğütlerine başlıyor Haydar Dümen. Uygulayıp, uygulamamak size kalmış, bizden önerilenleri yazması.

İki seksolog. Biri bizden; kendini nöro-psikiyatr olarak tanımlıyor ama yıllardır kadın ve erkeklerden gelen aşk ve seks sorularına yanıt veriyor. Diğeri Amerikalı. Büyük ilgi uyandıran Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten kitabının yazarı. İkisinin de çiftlere söyleyecekleri var…

Erkeklere altın öğütler
Orgazm, kadın-erkek ilişkileri, erkek ve kadının elektriklenmesi ya da ten uyumu diye bilinen karşılıklı etkileşimin, bir ön yapılanması vardır. Bu aşka gidecek olan asfaltın alt yapısını oluşturacak birkaç altın öğüt vermek istiyorum erkeklere:

- Ellerinizi temiz tutun. Tırnaklarınızın dibinde kir olmasın ve tırnaklarınızı zamanında kesmeyi unutmayın.
- Dişlerinizi fırçalamayı da ihmal etmeyin.
- Ağzınızda yemek, sarmısak, sigara kokusu olmamasına özen gösterin.
- Konuşurken ağzınızdan salya sıçramasın.
- Giysileriniz düzenli ve temiz olsun.
- Yemek yerken ağzınızı şapırdatmayın, dişleriniz görünmesin.
- Yürürken kollarınızı fazla sallamayın.
- Gülümseyin ama kahkaha atarken yanınızdakileri rahatsız etmeyin.
- Düzgün konuşmanın bir koşulu da, ezbere on-onbeş şiiri bilmektir. Zaman zaman kendi başınıza kaldığınızda yüksek sesle bildiğiniz şiirleri okuyun. Okurken de kendi duygusallığınızdan bir şeyler katın.
- Karşı cinsten biriyle tokalaşırken, avuçlarınızın terli olmamasına özen gösterin ve elini ne fazla sıkın, ne de soğuk bir el uzatma yapın. Özellikle onun elini avucunuzda uzun süre tutmayın.

Kadınlara altın öğütler
Sizler, estetik yönden birer başyapıt gibi olmanın yolundan ayrılmayacak ince, narin ve güzel varlıklarsınız. Bu estetik ve güzellik, hem bedensel hem ruhsal yapınıza yansımalıdır. Bunun için;
- Doğal ve bakımlı olmalısınız.
- Abartılı giyinmeyin.
- Çok modernmiş gibi görünmeyin.
- Sert bir kişilik sergilemeyin.
- Zaman zaman arkadaşınıza ya da arkadaş olmak istediğiniz kişiye bazı konuları danışın, fikir sorun.
- Ona güvendiğinizi, onu akıllı bulduğunuzu söylemekten çekinmeyin.
- Asla gözü yukarılarda, harcaması bol bir insan kimliği çizmeyin
- Alçak gönüllü olun ama gururunuzu hep hissettirin.
- Yanlışlarını bir iki gün sonra anımsatın, sabırlı ve hazımlı olduğunuzu gösterin.
- Yaşamsal bir tavır koyarken, asla onun ailesini ve kendini küçümser söz ve imalarda bulunmayın.
- Abartılı makyaj yapmayın ve kışkırtılı kokular sürmeyin.
- Gittiğiniz yerlerde, bulunduğunuz ortamda tutumlu olduğunuzu gösterin, parasal bakımdan zorlamayın ama kaliteyi bildiğinizi de gösterin.

Arzular, içgüdüler, fantaziler ve erotik oyunlar… “Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten” adlı kitabın yazarı John Gray yeni kitabı “Mars ve Venüs’ün Aşkları”nda, çiftler arası yakınlaşmanın püf noktalarını ele alarak, zevk almanın yollarını anlatıyor.

john Gray, kadın ve erkeğin davranışlarını analiz ederek bir takım sonuçlara vararak, çiftlere pratik tavsiyelerde bulunuyor. Bu önerilerle ilişkinin ilk karşılaşmadaki gibi heyecanla yürüyeceğini de garanti ediyor. Bir çiftin seks yaşamı iyileşirsa, diğer ilişkiler de düzeliyor, gitgide derinleşiyor. Bu nedenle, çiftlerin ilişkilerinde bir takım sorunlar varsa, bir süre bunları unutup, öncelikle fiziksel ilişkilerinin üzerine eğilmeyi denemelerini öneriyor.

Kadın ve erkek farklı
“Ama önce kadın ve erkeğin farklı olduğunu bilmek ve kabul etmek gerekir”, diyor ve başlıyor farklılıklardan sözetmeye: Örneğin, kadın seks için aşka gereksinim duyarken, erkek tam tersi bir durum içindedir. Erkeklerin sekse ihtiyaç duymalarının nedeni, duygularının uyandığını görmek istemelerindendir. Bir erkek için rahatlamanın anlamı, her şeyden önce seksüel bir gerilim sonrası yaşanan boşalmadır.

Erkeğin aşık olabilmesi için sekse ihtiyacı vardır. Kadınlar ise seksüel arzu duyabilmek için aşık olmak zorundadır. Bir kadının zevk alabilmesi için seksüel gerilimin belirli bir noktaya kadar tırmanması gerekir.

Eşler rol yapıyor!
Birçok birliktelikte, erkekler zaman zaman hissetmedikleri şeyleri hissediyormuş gibi yapmayı, kadınlar ise orgazm taklidi yaparak eşini sevindirmeyi tercih ediyorlar. Sonuçta şeffaflık diye bir şey kalmıyor.

Eşini yönlendirme
Eğer bir erkek uyarılma esnasında birden performansının düştüğünü farkederse ve buna rağmen her şey yolundaymış gibi davranırsa, arzusu asla geri gelmiyor.
Kadın ise sevişirken bir takım tabuları bir kenara itip, eşine rehberlik yapmalı ve yönlendirmeli.

Erkek neden aldatır?
Erkekler, eşlerini yaralamaktan kaçınmalı. Çoğu erkek, kadının uyarılma kapasitesini bilmediği için eşinden zevk alamayınca veya zevk veremediğini düşündüğünde çeşitli aşk maceralarını tercih ediyor.

Kadınlar ise eşinin başka kadınları da doğası gereği çekici bulabileceğini kabul etmeli ve bunu doğal bir reaksiyon olarak ele almalıdır. Unutmayın ki, şu an karşısındaki tek çıplak kadın sizsiniz. Öyleyse onun için tüm pin-up’lara bedelsiniz.

Takıntıları atın!
Bir erkek ereksiyonunu kaybederse veya erken boşalırsa tüm dikkatini partneri üzerine yoğunlaştırarak ona zevk vermeye çalışırsa, daha iyi olur. Sevişirken duygularını ortaya koyamayan bir kadın ise, kafasına orgazmı takmadan zevk almaya çalışmalıdır. Böylece sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Orgazm karşısında eşitlik yok
Bir erkeğin orgazm olması için 3 dakika yeterli olurken, bir kadının 20-30 dakikaya ihtiyacı olabilir. Buna rağmen eşler aynı anda orgazm olmaya çabalarlar ve ne yazık ki sonuçlar pek tatminkâr olmaz. Bu bir anlamda da bencilliğe girer, çünkü eşlerin doğası gereği aynı anda orgazm olmaları için birinin fedakarlık yapması ve kendini kontrol etmesi gerekir.

Bıkkınlıkla mücadele edin
Eşiyle düzenli bir seks yaşamı olan erkek, gitgide yavaşlar ve eski özenini göstermemeye başlar. Artık neyin eşini uyardığı umurunda bile değildir. Bu nedenle de eşi onu reddetmeye başlar ve sonuçta o da başka kadınlara yönelir. Çünkü henüz o kadınlar tarafından reddedilmiş değildir ve sadece seks için birlikte olmak egosunu okşar.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !