Yıllara meydan okuyun

Zamanın acımasız yüzü size kırışıklıklar olarak dönse de, aynanın karşısında dimdik ayakta durabilir, kendinize bakarak geçen zamanın sizden alacaklarına karşı cesurca meydan okuyabilirsiniz.

Sabuna dikkat!

Sabun cildinizi kurutacağı için her zaman kullanmaktan kaçınmalısınız. Sabun yerine sıvı şeklindeki temizleyici losyonları kullanabilirsiniz. Vücudunuzun belirli bölgelerine ise sabun kullanmanızda sakınca yoktur. Bu bölgeler koltukaltı, ayaklar ve kollardır.

Islakken nemlendirme

Cildinizi ıslakken nemlendirmek her zaman daha çabuk kurumasına engel olur. Bu nedenle duş aldıktan hemen sonra nemlendirici krem sürmenin faydası vardır. Yüzünüzü de ıslak bir pamukla sildikten sonra nemlendirebilirsiniz.

Temizlik

Yüzünüzü bir makyaj temizleyicisiyle temizleyecekseniz, yine ilk olarak nemlendirmelisiniz. Çünkü kuru cilde uygulanan bu tür işlemler cilde zarar verebilir. Fakat nemlenmiş bir cildi bir krem ya da tonikle temizlemek her zaman çok daha yararlıdır.

 Temizlik için 60 saniye
Cildinizi temizledikten sonra en az 1 dakika cildinize bir şey sürmemelisiniz. Cildiniz kirli hava nedeniyle zarar gördüğü için ve bakterilerden kurtulması için bu vakti ayırmalısınız.

 Makyaj öncesi
Makyaj yapmadan önce yüzünüzü soğuk suyla yıkamalısınız; çünkü soğuk su ciltteki gözenekleri açar. Bu yöntem cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

 Nemlendirici için 3 dakika
Cilt temizliğinizi yaptıktan ve nemlendiricinizi sürdükten sonra makyaj için en az 3 dakika kadar bekleyin. Çünkü cildinizin nemlendiriciyi emmesi için vakit gerekir.

Eller sizin aynanız!

Ellerinizi nemlendirin

Ellerdeki kırışıklıkların oluşmaması için ellerinizi sabah ve akşam nemlendirmelisiniz. Ellerinizi güneşten korumaya da özen göstermelisiniz. Çünkü güneşin etkisi ellere de zarar verir.

Bakım yapın

Ellerinize düzenli olarak manikür yaptırmayı ihmal ettirmeyin. Ojeli eller her zaman daha bakımlıdır bu nedenle ojelerinizi çıktıkça yenilemenizde yarar vardır.

Saçlara dokunuş!

Şampuan

Saçınızı şampuanlarken kirin saç derisinde toplandığını anlamalısınız. Bu nedenle şampuanı saç diplerine sürmeli, uçları ise akan şampuanla temizlemelisiniz.

Saç kremi

Saç kremini en son sürmelisiniz çünkü krem saçlarınızı güçlendirmek içindir. Güçsüz saçlar sizi yaşlı gösterir. Saç kremini diplere değil, saçlarınızın uçlarına sürmelisiniz. Sadece yüzünüz ya da vücudunuz değil saçlarınız da yaşlanır.

Saç kurutma

Saçınızı kuruturken makineyi saçınıza çok fazla yaklaştırmamalısınız. Yüksek ısı saçınıza zarar verir ve kırılmasına neden olur.

Saç boyu

Uzun saç sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu nedenle saç boyunuzun omuzlarda ya da daha kısa olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca unutmamalısınız ki saç uzadıkça zayıflaşır ve kırılır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !