Selülit artık sadece geçmişte kalacak

Kadınların ciddi bir sorunu haline gelen selülit Türkiye’de ilk kez uygulanan 'skleroterapi' tedavisi ile ortadan kalkacak.

Kadınların ciddi bir sorunu haline gelen selülit Türkiye’de ilk kez uygulanan "skleroterapi" tedavisi ile ortadan kalkacak. Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, "Skleroterapi tedavisi ile selülitler tamamen ortadan kalkacak. Selülit artık bacaklarda değil sadece anılarda yaşayacak" dedi.

Okmeydanı Damar Merkezi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, Türkiye’de ilk defa uygulanan selülit tedavisi metodlarından skleroterapi (köpük) tedavisi hakkında bilgi verdi.

" Dokulara daha az oksijen gidince selülit oluşuyor"
Selülit problemlerinden dolayı bayanların giyim tarzlarını değiştirdiklerini ve psikolojik açıdan sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, varis tedavilerinde kullanılan skleroterapi tedavisi ile selülitlerin tamamen ortadan kalkacağını ve bayanların pürüzsüz bir cilde kavuşacaklarını ifade etti. Selülitin sadece estetik bir sorun olarak algılanmasının çok yanlış olduğunu vurgulan Op. Dr. Abbasoğlu selülitin derini alt tabakasında oluştuğunu belirterek, "Derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen etrafında meydana gelen selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür portakal kabuğu dediğimiz görüntüye sahip olurlar. Genişleyen yağ hücrelerinden ötürü vücutta fazla su tutulmaya başlayarak dolaşım zayıflar; dolayısıyla dokulara daha az oksijen gidince dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt üstünde pütürlü bir görünüm yani selülit meydana gelir" dedi.

Selülitler yok oluyor
Skleroterapinin normalde sklerozan veya köpük denilen bazı büzüştürücü ilaçların damar içine verildiğinde damarlarda büzüşme yapıp kapanmasını  sağlayan bir yöntem olduğunu kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, bu yeni tedavi hakkında şu bilgileri verdi: "Varis tedavisi maksatlı sadece sklerozan madde ile uygulanan sklerotarapilerle, selülitleri yok eden skleroterapiyi karıştırmamak gerekir.

Selülite yönelik skleroterapide sadece bizim uyguladığımız metod farklı olup burada sklerozan madde +konsantre şekerli su karışımı kullanılmaktadır. Bu karışımla yapılan skleroterapide uygulanan işlem sonrasında ciltte alerjik reaksiyonlar, renk değişimi, leke, nekroz(yara) oluşmaz. Bu maddelerin damar içine verilmesi neticesinde o bölgedeki cilt altı dokusunda bulunan selülitler ortadan kalkmaktadır. Köpüklü ince kılcal damar tedavisinde sklerozan maddenin seçimi hastanın cilt tipine ,inceliğine ve hormonal durumuna göre değişmektedir. Yapılan uygulama sonrasında giyilmesi önerilen kilotlu varis çorapları sıvının bir müddet daha damarların içinde kalarak etkisinin artmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca giydirilen çorapların dokusundaki maddeler yürüme esnasında cilt ve cilt altına etki ederek hafif bir sıcaklık oluşturmakta ve bu sayede yağlı dokuyu eriterek, selülitleri yok etmektedir."

Tedavi sonrası güven artıyor
Op. Dr. Abbasoğlu, skleroterapi uyguladığı hastalarda tedavi sonrası izlenimlerini ise şöyle anlattı: "Köpük tedavisi uyguladığımız hastaların bir çoğu selülit sorunlarından kurtulabilmek için kozmetik ürünlerden, beslenme ve diyet uygulamalarına kadar deneyebilecekleri birçok yolu denediklerini ancak sağlıklı bir neticeye kavuşamadıklarını üzülerek belirtiyorlar. İşte ümitlerin kaybolmaya yüz tuttuğu bu aşamada skleroterapi ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde hızla kavuşan bayanlar kendine güvenen, mutlu bireyler halini alıyorlar."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !