Tatilcilere güzellik önerileri

Tatil öncesi güzellik programına başlamanın tam zamanı. Cildinizi güneşe hazırlamak, fazla kiloları vermek ve kuruyan cildinizi canlandırmak için acele edin
Bütün bir kış soğukla mücadele ettiniz, fazla kiloları gizleyebileceğiniz bol kazaklarla dolaştınız, ten renginiz açıldıkça açıldı. Yazın geri gelip sizi plajlara sürükleyeceği günler başladı. Tatile çıkıp bikini ve mayo giymeye başlamak üzeresiniz. Üstelik siz en iyi halinizle görünmek istiyorsunuz. Öyleyse elinizi çabuk tutun. Tatil boyunca en çok zarar görecek parçanız cildiniz olduğu için cilt temizliği ve yenilenmesi, tatil öncesi bakımının en önemli kısmını oluşturuyor. Artık güneşe çıkmadan önce güneşten koruyucu krem kullanmak yeterli değil. Çünkü güneşin giderek artan zararlı etkileri, cildinizde kalıcı sorunlara sebep olabilir. Bol nem ve koruma isteyen cildinize yaz boyu her zamankinden iyi davranmanız şart. Cildinizin sağlığı için hazırladığımız takvimli rehber, hem zararlı güneş ışıklarından korunmaya yarayacak hem de sizi sağlıklı bir güzelliğe kavuşturacak. 

Güneşten önce son üç hafta21 gün önce: Cildi güneşe hazırlayın Plaj ve güneşe üç hafta kaldı. Kalıcı bir esmerlik elde etmek için hazırlıklara başlamak lazım. Bronzlaşmanızı kolaylaştıracak, kalıcı hale getirecek ve uzatacak jeller kullanmanızı öneriyoruz. Üç hafta boyunca düzenli bir şekilde jelinizi kullanırsanız, tatile gittiğinizde cildinizin güneşe dayanıklılığı artar ve daha genç görünmesi sağlanır. Jelinizi kullanmaya tatilde de devam edebilirsiniz. Böylece bronzlaşmanız hızlanır ve daha kalıcı olur. 
15 gün önce: Plajdan önce son rejim En sevdiğiniz bikiniyi artık giyemiyor musunuz? Öyleyse tatile gitmenize 15 gün kala, iki kilo daha kaybetmek için çaba gösterin. Hedefiniz çok zor değil. Sizden sadece haftada bir kilo kaybetmeniz bekleniyor. Böylece sağlıklı ve zekice kilo kaybetmiş olacaksınız. 15 gün sonra herkesin gözü önünde mayoyla dolaşacağınızı bir düşünsenize... Bu düşünce sizi gün içinde aldığınız kalorilerden daha çoğunu yakmaya teşvik edecek. Bu kalorilerden kurtulmak için bugün yapmaya başlamanız gereken iki şey var: Fiziksel aktivitenizi artırmak ve günlük besinlerinizi değiştirmek. İki hafta boyunca öğünlerinizde sebzelere ağırlık verin. Kalorilerinize dikkat edin, ama kalorileri azaltacaksınız diye vitamin ve mineral yetersizliği yaşamayın. 
7 gün önce: Yumuşak bir cilt Bir hafta sonra emeklerinizin karşılığını alacaksınız! Bronzluğunuzu korumak için zaten jellerinizi kullanıyorsunuz. Ancak vücudunuzu temizleyip ölü derilerden kurtulur ve cildinize parlaklık kazandırırsanız, güneşte daha güzel yanarsınız. Mağazalarda cildinizi temizleyecek ve canlandıracak ürünler sergileniyor. Toniğinizi seçerken ölü hücreleri canlandırmasına ve cildinizi yumuşacık yapmasına dikkat edin. Tatillerden sonra da cildinizi temizlemeniz öneriliyor. Canlandırma sayesinde cildiniz ölü hücrelerden kurtuluyor. Bronzluğunuz daha göze batıyor ve kalıcı oluyor. Ayaklarınızı şımartmayı da unutmayın. Nane aromalı yağ ile ayaklarınızı ovduktan sonra nasırlardan kurtulmak için bir süngertaşını topuklarınıza ve problemli noktalara sürtün. Bunların üstüne bir de krem sürerseniz ayaklarınız eski yumuşaklığına kavuşacaktır. Büyük gün: Ve sonunda beklenen tatil! Üç hafta hazırlıktan sonra tepeden tırnağa yazın keyfini çıkarmaya hazırsınız!
Cildi yaza hazırlamak için beş altın kural
1) Ölü deriyi temizleyin: Yaza hazırlık için ilk şart ölü deriyi ciltten arındırmak. Bunun için Türk hamamı usulü kese kullanabileceğiniz gibi ölü deriyi temizleyen daha yumuşak sabunlar da mevcut. 2) Tüylerden arınmak gerekiyor: Bunun için eğer tıraş yöntemini kullanacaksanız, bacak tıraşı için hazırlanmış ürünlerden birini tercih edin. Sonrasında mutlaka nemlendirici krem kullanın. 3) Ayaklar özen istiyor: Kış boyunca botların içinde cansızlaşan ayaklar, yazın bakım istiyor. Ayak kremleri ve ayak spreyleri kullanmaya başlayın. Pedikür randevunuzu da ayda birden en azından ikiye çıkartın! 4) Yeni bir güneş kremi alın: Geçtiğimiz yılın güneş kremini kullanmakta ısrar etmenin anlamı yok. Sık yapılan ve cilt için çok zararlı olabilecek bu hatadan kaçının, yeni bir güneş kremi almayı ihmal etmeyin. 5) Taze meyve ve sebze tüketin: Kuruluğu ciltten arındırmanın bir yolu da yediklerimizden geçiyor. Yaz boyu bol sıvı tüketmek ve öğünlerde taze sebze-meyveye ağırlık vermek cildinizde hiç beklemediğiniz bir güzellik yaratacak.
Tatilden önce saç bakımı da şart
Güneş, rüzgâr, kum, klor, tuz... Yaz, saçlarımıza zor aylar yaşatıyor. Bu mevsimde solmuş bir renk ve kurumuş saçlar istemiyorsanız, saçlarınıza farklı bir bakım yapmalısınız. İşe saç uçlarınızı kestirmekle başlayabilirsiniz. Tatil dönüşü saçlarınızı yıpranmış bulmamak için gitmeden önce uçlardan bir iki santim kesmek akıllıca bir çözüm. Tatil boyunca saçlarınız kırılmış ve yıpranmış olacağı için düzleştiriciler ile saça fön çekmek için kullanılan saç bakım aletlerinden uzak durun. Güneşin kuruttuğu saç tellerine nem kazandırmak içinse saç maskelerini kullanabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !