10 adımda akıllı alışveriş rehberi

Her yeni sezonda aynı soruyu soruyoruz; Neler moda? Bu kez ekonomik kriz nedeniyle soru değişti; Bütçemi sarsmadan nasıl trendi olabilirim? İndirimden doğru ürünleri alır, makul fiyatlı mağazaları keşfeder ve ne istediğinizi bilerek alışverişe çıkarsanız paranız cebinizde kalır. Bütün tüyolar 10 adımda akıllı alışveriş rehberimizde…

Modayı takip etmek için parayı pahalı markalara saçmak gerekmiyor. Zaten akıllı kadınlar artık bunu yapmıyor. Zira ekonomik kriz, bize bilinçli alışveriş yapmayı öğretiyor. İndirimden doğru ürünleri alır, makul fiyatlı adresleri keşfeder ve ne alacağınızı alışverişe çıkmadan önce bilirseniz, hem trendi görünür hem de kazançlı çıkarsınız. Ama bunun için önce alışveriş anlayışınızı değiştirin.

Şimdi neler moda? 
Hangi parçaları almalı, onları nelerle tamamlamalı? Her sezon, değişen trendlerle birlikte bu sorular tekrarlanıp duruyor. Moda tutkunuysanız işiniz daha zor, zira yeni akımları takip edip doğru kıyafetleri bulmak ayrı bir mesai istiyor! ‘Yeni sezona ait olmak’ için harcanan onca para da cabası! Bugüne kadar kıyafetlerin bütçenizde yarattığı sarsıntıyı hafif atlatmış olabilirsiniz, ama şimdi ekonomik kriz zorluyor. Devir bilinçli alışveriş devri.

Gerçekleri kabul edin
Telefonunuza gelen SMS mesajlarındaki erken indirim ya da promosyon bilgileri sizi rahatsız etmiyorsa, durumun pek farkında değilsiniz. Genellikle yılbaşı sonrasında başlayan yüzde 50’lik sezon sonu indirimi bu yıl çok erken geldi. Üstelik indirim oranları yüzde 80’e kadar çıktı. Mağaza sahipleri stokları eritti, alışveriş tutkunları da belki hiç alamayacakları tasarım kıyafetlere sahip oldu. Peki ya sonra? Aylar geçmesine rağmen vitrinlerde hâlâ indirim tabelaları duruyor, indirim oranları artıyor. Öte yandan yeni sezon giysileri de vitrinlere çıkıyor. Yani bilinçli alışverişi öğrenmenin tam sırası!

İndirimden doğru ürünleri alır, yeni sezon alışverişinde de akıllı davranırsanız kredi kartınızı zorlamadan modayı yakalayabilirsiniz. İşte, bunun için yapmanız gerekenler.

Bilinçli alışveriş için tüyolar

Yatırım yapın

Klasik parçalar, uzun yıllar giyileceği için kaliteli olmalı. Bunlara yatırım yapın.

Sezonluk parçalardan kaçın

Bir sezon giyeceğiniz kıyafete çok para harcamak en büyük moda hatası. Bu tür parçaları, uygun fiyatlı mağazalardan alın.

Ayakkabıya önem verin

Ayakkabınızın sezona ait bir model olması dışında bakımlı görünmesi de çok önemli. Her zaman rahatlıkla giyebileceğiniz, kullanışlı ve rahat modellere para harcamaktan korkmayın.

Outletleri keşfedin

Outletler yani seri sonu mağazaları akıllı alışveriş için mutlaka uğramanız gereken adresler. Her sezon sıkılmadan giyebileceğiniz klasik parçaları markaların Outlet mağazalarından.

Şık olmak için sadece bol bol alışveriş yapmak yeterli değil. Ne alacağınızı biliyor olmanız çok önemli.

Her gün farklı bir havaya bürünmek, kıyafeti tamamlayan ayakkabı ve çantaları takip etmek bile büyük iş.

Retro erkekler geliyor

Yaz koleksiyonları erkek modasını 1930’lu yıllara götürüyor.
Yani babanızdan, dedenizden yadigar giysiler varsa dolapta, bunları elden geçirmenin tam sırası.

Bu yaz fark yaratmak için

Renklere dikkat edin: Defilelerde pembeler, kobalt maviler içinde salınan erkek mankenleri gördük. Bahar canlı renklerin mevsimi ama, siz yinede podyumda gördüğünüz giymeyin!

Siyahta ihtiyatlı olun: Siyahın kışn rengi olduğu gerçeğini kabul edin, bahar ve yaz aylarında sadece detay olarak kullanın.

Pastel tonlara alışın: Toprak tonları yazın erkeklere çok yakışıyor. Bu sezonun yeniliği ise pastel tonlar. Bejleri, hatta beyaza yakın uçuk renkleri giymekten korkmayın.

İnce kumaşlar seçin: Özellikle keten ve pamuklu kumaşlar yeni sezon için ideal.

Detaylarla tarz yaratın: Defilelerde gördüklerinizi kesinlikle birebir uygulamayın. Ama küçük bir detayla görüntünüzü yenileyebilirsiniz.
Çıkış noktanız defilelerdeki yuvarlak gözlükler, çiçekli gömlekler ya da çizgili ince trikolar olabilir.

Kaynak: e- güzellik. net

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !