Açlığınızı bunlarla bastırın!

Açlığını bastıracak besinlerAvustralya'daki bilim adamlarının 'tokluk endeksi' fikrine göre açlığını bastıracak, uzun süre tok hissetmeni sağlayacak 10 yiyecek!

İşte uzun süre tok hissetmeni sağlayacak 10 yiyecek.

Patates
240 kalorilik papates haşlaması yediğinde 3 saatten daha uzun süre tok hissedebilirsin. Cips ve patates kızartması için aynı şey geçerli değil.

Yumurta
Bilim adamlarını 'mükemmel proteini' yumurta  uzun  süre tok hissettiriyor.

Yulaf
Yulaflı gevrekler en doyurucu kahvaltılık. Protein ve lif bakımından oldukça  besleyici . Yağsız süt veya  yoğurtla  yendiğinde sabah tok kalabilirsiniz.   

Fasulye
Fasulye yüksek lif oranına sahip. Araştırmalar yüksek lif oranına sahip yiyeceklerin midede daha yavaş öğütüldüğünü ve tokluk hissinin yemek yedikten sonra  çok  daha uzun sürdüğünü gösteriyor. 

Balık
Kalkan ya da kevrek gibi  büyük  ızagarada pişirilmiş balıklar daha tok hissetmenizi sağlıyor.

Çorba
Rejimde olan ve günde 2 kase çorba içenler kilo kaybetmede ve kilosunu korumada  başarılılar . Tavuk ve sebze çorbaları uzun  süre  tok kalmanızı sağlayan çorbalar.   

Elma
Elma sıvı bakımında oldukça yüksek bir meyve. Çok su içeren yiyecekler az kalori içerir. Günde 1 elma sizi sağlıklı ve tok tutar. 

Kırmızı et
Demir ve çinko gibi birçok  önemli  bileşene sahip protein yuvası kırmızı et yanında yüksek lif oranına sahip pirinç ve bulgur pilavıyla yediğinizde bir daha öutfağa uğramanıza gerek kalmaz. 

Salata
Çok az kalori içermesine rağmen sizi oldukça tok hissettirir. Yemeğin başında salata yiyenler yemeyenlere göre daha az kalori alıyor. 

Patlamış mısır
Fazla yer kaplıyor olmasına rağmen hiç de aşırı bir yiyecek değil. Sizi hem oyalar hem de tok tutar. 

Kaynak:iVillage.mynet.com
Alıntı:Leyditurk.com

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !