Günde 5 bardak su ile zayıflamak

Diyet ve beslenme uzmanları, sağlıklı kilo vererek formda kalmak için alkali beslenmeyi ve düzenli olarak alkali su içilmesini öneriyor.  Her gün düzenli olarak içilen 4-5 bardak Alkali Su, diyet sonrası verilen kiloları korumaya yardımcı oluyor.

Yazın gelmesiyle birlikte diyet sezonu da açıldı. Hem bayanlar hem de erkekler, yaza formda girmek için bir yandan sıkı diyet programları uygularken, diğer taraftan egzersiz ve spor yaparak fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Ancak, uzmanlar uyarıyor. Yaptığınız diyetin boşa gitmesini istemiyorsanız, alkali beslenmeyi ve alkali su içmeyi ihmal etmeyin.

Günümüzde pek çok insan fazla kilolarından şikayetçi. Bir yandan fast food ağırlıklı beslenme alışkanlığı diğer taraftan yeteri kadar spor ve egzersiz yapmamak, aşırı kilo alımına neden oluyor. Alınan bu kilolar zamanla vücuda yerleşerek, başta obezite olmak üzere pek çok sağlık sorununu da beraberinde getiyor. Hızlı alınan bu kilolar, ne yazık ki aynı hızla geri verilemiyor.

Beslenme ve diyet uzmanları, kilo sorunu olan kişilere sürekli olarak sebze ve meyve ağırlıklı beslenme programları öneriyor. Uzmanların uygulattığı diyet programlarının içeriği ise alkali mineraller açısından zengin besinlerden oluşuyor. Dolayısıyla, vücuttaki aşırı yağ birikiminin önüne geçmek ve asidik&alkali dengesini kurarak toksinlerden arınmak için alkali beslenmek ve bol su tüketmek gerekiyor. Ancak, bu süreçte içilen suyun niteliği de çok önemli. Günlük yaşamda düzenli olarak alkali su içilmesi kilo alımına engel olduğu gibi, diyet sonrasında verilen kiloların korunmasına da destek oluyor.

Bu arada içilebilir her su, alkali su anlamına da gelmiyor. Bir suyun alkali su olarak nitelendirilebilmesi için; alkali mineraller açısından zengin ve yüksek pH değerine sahip olması gerekiyor. Alkalife.com.tr adresinden sunulan alkali su konsantresi Alkalife, normal içme suyunu en ekonomik ve kolay yoldan alkali su haline getiriyor. Siz de alkali beslenerek ve düzenli olarak alkali su içerek aşırı kiloların önüne geçebilir ve formunuzu koruyabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !