Problemli saçlar için öneriler

Saçınız hacimsiz görünüyor ve sürekli elektrikleniyorsa, hiç dert etmeyin. İşte sizi mutlu sona ulaştıracak çözümler.

Elektriklenen ve hacimsiz saçlar için altın öneriler

Hacimsiz saçlar

Nedeni: İnce telli saçlar genetiktir. Uzmanlar, doğru ürünlerin bir arada kullanıldığında hacim kattığını, fakat yanlış kombinasyonların saçı daha da sönük gösterdiğini söylüyor.


Çözüm

Etiketleri okuyun

Ürünlerin içerik listesinde polyquaternium maddesinin olup olmadığına bakın. Bu hafif polimerler, John Frieda, Volume şampuanında olduğu gibi, ince saç telini kalınlaştırıyor. Pürüzsüzleştirici ve düzleştirici ürünlerden ise uzak durun.

Hafifçe nemlendirin

Karışan saçları açmak için sadece kulak hizasından uçlara kadar saç kremi uygulayın. Saç uzmanı Philip Kilngsley, saç kremine gerek kalmadan düğümleri açmak için, duşa girmeden önce saçlarınızı taramanızı öneriyor.

Yer çekimini unutun

Uzmanlar dolgunluk için saç köpüğünün mutlaka gerektiği konusunda hem fikir. Fruit Kicks'inki gibi golf topu büyüklüğünde bir miktar köpüğü, saç henüz nemliyken köklerine uygulayın ve ardından uçlara kadar tarayın.

Dalgalar yaratın

Fönü orta ısıya ayarlayarak, başınızı öne eğin ve saçınızı kurutun. Sonra saçınızı geriye doğru atın ve bir fırça yardımıyla sadece uçları düzeltin. Hacim kazandırmak için saçı yatay bir şekilde ince tutamlara ayırın ve orta kalınlıkta bir maşaya sarın.

Önerdiğimiz ürünler: Fonex saç maşası, 70 TL. John Frieda Luxurious Volume hacim şampuanı, 250 ml., 22 TL. Organicum Active Conditioner saç kremi, 350 ml., 34 TL. Fruit Kicks hacimlendirici köpük, 250 gr., 14.50 TL. L'oreal Tecni Art Volume Riche saç köpüğü, 250 ml., 44 TL.

Elektriklenme

Nedeni: Saç, havadaki nemi hapsettiği zaman elektriklenir. Saç telinin dış yüzeyi pürüzlü ve parça parçaysa, su moleküllerinin içeri sızarak korteksi genişletmesi daha kolay olur.

Çözüm

Nemsizliği giderin

Duşta saçınızın yeterince nem kazanmasını sağlarsanız, gün boyu havadaki nemi emmesine engel olursunuz. Sebastian'ın Light serisindeki şampuan ve saç kremi, saçı ağırlaştırmadan hacim katıyor ve kabaran saçları pürüzsüzleştiriyor.

Tamamen kurutun

Saçınızı, kıl uçlarında minik toplar olan bir fırçayla kurutun. Bunlar ısıyı emerek saçı daha hızlı düzleştirir. Nemli saç elektriklenmeye daha fazla meyillidir. Kurutma işlemini gereğinden daha erken sonlandırmayın.

Mühürleyin

Bir damla silikon bazlı serumla, saç telindeki boşlukları doldurun ve nemin içeri girmesini engelleyin. Kerastase Oleo-Relax gibi üzerinde 'parlaklığı verir' ya da 'anti-frizz' yazan ürünler silikon içerir. Ürünü avucunuzda ısıtın ve ortadan uçlara kadar parmaklarınızla saça yedirin.

Önerdiğimiz ürünler: Kerastase, Nutritive Oleo Relax Anti-frizz serum, 125 ml., 60 TL. Sebastian, Light saç kremi, 250 ml., 49 TL. Sebastian, Light şampuan, 250 ml., 44 TL. Oval fırça, 30 TL

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !