Kaşlar yüz ifadesini biçimlendirir

Etkili bir bakış için kusursuz kaşlar olmalı. Kaşlarınız kişiliğinizi yansıtır yüzünüzün ifadesini biçimlendirir..Kaşlarınız, kişiliğinizi yansıtır; yüzünüzün ifadesini biçimlendirir. Çok mu ciddisiniz? Yoksa, daima gülen bir yüze mi sahipsiniz?

‘Kaş’ deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Öncelikle, yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmanız  gerekiyor. Bunun için, bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

KAŞ YAYINIZI BELİRLEYİN
Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

ACITMADAN ALIN
Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

BOŞLUKLARI DOLDURUN
Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

PROFESYONELLER NE KULLANIYOR?
Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.

Kaş modasını yaratan dünyanın en güzel kadınları:

40’LI YILLAR
İnce kaşlar modaydı. Bir ilahe olan Greta Garbo’nun kaşları neredeyse tamamen alınmıştı.

50’Lİ YILLAR
Tam aksine kalın kaş modası vardı. Ceylan gözlü Audrey Hepburn, kaşlarını kalın kalın boyardı.

70’Lİ YILLAR
Doğal görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve kıvırcık kaşları ile doğal görünümün temsilcilerindendi.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !