Bahar yorgunluğunu atmak için

Soğuk günler geride kalmış olmasına rağmen birçok insan kendini bitkin ve yorgun hissediyor. 

Bunun nedeni bahar yorgunluğu. Uzmanlar bahar yorgunluğunu üzerinizden atmak için yedi öneride bulunuyor.

Bahar geldi. Güneş yüzünü gösterdi ancak gün içinde yaşanan ani sıcaklıklık değişikleri sizi sersemletiyor. Gün içinde kendinizi yorgun, uykusuz hissediyor ve işinize konsantre olmanızda güçlük çekiyorsanız bahar yorgunluğu sizi etkisi altına almış demektir.

Yedi adımda bahar yorgunluğunu üzerinizden atabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Şöyle:


İnce ve pamuklu giysiler tercih edin

Kıyafetlerinizin ince kumaştan ve pamuklu olmasına dikkat edin. Hava sıcaklığının gün içinde en yüksek dereceye çıktığı bir zamanda hafif kıyafetleriniz vücudunuzun nefes almasını sağlayacaktır. Ancak yanınızda mutlaka hırka ceket vs bulunmalı. Akşam sıcaklığın düşmesi ihtimaline karşı hazırlıklı olun.

Spor için alışveriş yapın

Alışveriş yapın ve kendinize yeni bir mayo alın. Yeni mayonuz, egzersiz yapmak veya fazla kilolardan kurtulmak için sizi motive edecektir. Yeni bir çift spor ayakkabısı alın. Bu da sizi daha uzun yürüyüşlere çağıracaktır.

Spora başlayın

Bahar düzenli spora başlamak için en uygun mevsim. Her gün düzenli olarak spor yapabilirsiniz. Koşmak, tempolu yürüyüş ve bisiklet vücudu yaza hazırlamak için uygun sporlardır. Düzenli egzersiz zihinsel ve fiziksel sağlığınıza çok iyi gelecektir.

Öğünlerinizde meyveye daha fazla yer verin

Hava sıcaklığının artmasıyla meyveler de çeşitlenmeye başladı. Çilekler en güzel zamanını yaşıyor. Elmayı ihmal etmeden mümkün olduğu kadar çok meyve tüketin.

Kendinizi meşgul edin

Bahçeniz varsa bahçenizde yoksa balkonunuzun bir bölümünde toprakla haşır neşir olun. Mevsimlik çiçeklerden yaz sebzelerine onlarca bitki var yetiştirebileceğiniz. Toprakla uğraşmak üzerinizdeki negatif yükü atmanıza yardımcı olacaktır. Toprakla uğraşmayı sevmiyorsanız bahar temizliği yapın. Bütün evi baştan aşağı temizleyin. Evin odalarında eşyaların yerlerini değiştirin. Kışlık giysilerinizi ve ayakkabılarınızı kaldırmanın zamanı geldi, kendinizi yazlık giysi ve ayakkabılarınızı yerleştirmekle meşgul edin.

Evinizde ve ofisinizde taze çiçek bulundurun

Evinizde ve ofisinizde taze çiçek bulundurun. Bir buket çiçek alın ve bunu demetler halinde mutfakta, salonda, banyonuzda ve yatak odanızda uygun yerlere yerleştirin. Ofisinizde de masanızın üzerinde taze çiçek bulundurun. Çiçekler kokuları ve renkleriyle kendinizi iyi hissettirecektir.

Güneş banyosu yapın

Öğle yemeği tatillerinizde mutlaka dışarı çıkıp temiz hava alın. Hatta imkanınız varsa yemek tatilinizin bir bölümünü yürüyüşe ayırabilirsiniz. Yürürken derin nefes alın ve güneşin sizi ısıtmasına izin verin. Temiz hava ve güneş moralinizi yükseltecek ve size enerji getirecektir.

Hürriyet
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !