Ağladıktan sonra şişen gözler için

Yorgun ve uykusuzsunuz ya da sevgilinizle yaptığınız kavgadan sonra saatlerce ağladınız! Gözleriniz kızardı, balon gibi şişti ve mor halkaları var. İşte gözlerinizi "hiç bir şey olmamış gibi" yapacak mucize formüller.

Evde kolayca uygulayıp, hızlı sonuç alabileceğiniz toparlama operasyonu için ihtiyacınız olanlar burada...

1) METAL KAŞIK

Yapacağınız tek şey elinize iki metal kaşık almak, bir dakika kadar soğuk suyun altında tutmak ve kaşıkları baş aşağı gözlerinizin üzerine koymak. Bunu da yapamıyorsanız kalp kırıklığından daha büyük sorunlarınız var demektir.

2) HEMOROİD KREMİ

Bunu yeni öğrendik, ünlülerin güzellik uzmanını aradığımızda "Evet, bunu güzellik yarışmalarına katılan bütün kızlar yapıyor", dedi. Uzmanlar ise uzun vadede bunun kulağa biraz tehlikeli geldiğini söylüyor. İşin sırrı köpekbalığı ciğeri yağı (kulağa lezzetli geliyor) gibi maddelerin şişlikleri azaltması. Göz kapaklarınıza biraz sürün ve şişliğin inmesini bekleyin. Bu işi dikkatli yapmanızı ve prospektüste "Körlüğe Yol Açabilir" gibi bir yazı olup olmadığına bakmanızı öneriyoruz.

3) İNCE SALATALIK DİLİMLERİ

"Cindy Crawford gibi ben de bunu öneriyorum ki bu da onunla tek ortak noktamız, ama onu hiç şiş gözlüyken görmedim" diyor ünlülerin makyözü. O zaman denemekte yarar var.

4) SİYAH ÇAY POŞETLERİ

Kaşığınız, salatalığınız ve hemoroid kreminiz taze bittiyse poşet siyah çay da kullanabilirsiniz. Tek yapacağınız çay poşetlerini ılık ya da soğuk suda on dakika bekletmek ve hafifçe bastırarak göz bölgenizde gezdirmek. Çaydaki bir madde gözlerinizde biriken suyu çekiyor. (Bunlardan elli tane alıp vücudumun belirli yerlerine uygulayabilirim. :))

5) ÇİĞ PATATES DİLİMLERİ

Evet, ağladınız ve gözleriniz şişti. Peki ya bir de bütün gece ağladıysanız ve hiç uyuyamadıysanız? Telaşa gerek yok. Bir patates alın, dilimleyin ve göz/gözaltı bölgesine uygulayın. Yüzünüz dilimlerdeki potasyumu emecek ve hoş olmayan morluklar azalacaktır. Rendeleyip hafifçe suyunu sıkarak da uygulayabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

4 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.
 1. değerli yazınız için teşekkürler.gayet açıklayıcı olmuş

  YanıtlaSil
 2. Melahat Turkler4 Temmuz 2017 23:44

  Evde kolayca uygulayıp, hızlı sonuç alabileceğimiz bu önerileri özetle yayınlamanız çok güzel olmuş. Yeni gördüm ama çok hoşuma gitti. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Göz yaşlarının hiç olmaması en önemlisi ama kaçış da yok maalesef:( En azından şişen gözlere çözüm önerileriniz müthiş. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Şişen gözler için bende patates kullanıyorum çok işe yarıyor.

  YanıtlaSil

Destekleriniz ve eleştirilerinizi için lütfen yorum yazınız. Teşekkürler.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !