Kadınlar saç boyamayı çok sever

Kadınlar saç boyamayı çok sever
 Saç boyama, eskiden sadece saçtaki beyazları kapatma adına uygulanan bir işlemken, artık kişiliğimizin dışa vurumunun çok önemli parçası olarak karşımıza çıkıyor. 

Yapılan bir araştırma kadaınların % 75'inin saç boyası kullandığını ortaya çıkarttı. Saç boyama, eskiden sadece saçtaki beyazları kapatma adına uygulanan bir işlemken, artık kişiliğimizin dışa vurumunun çok önemli parçası olarak karşımıza çıkıyor. 

Dünya genelinde kadınların %68’i, Avrupa’da ise %75’i saçlarını düzenli olarak boyuyor. Kuşkusuz bunun temelinde saçımızı boyayarak ortaya çıkarabileceğimiz büyük ve zahmetsiz değişimin bize özgüven kazandırması, kendimizi bakımlı ve güzel hissettirmesi yatıyor. 

Aynı zamanda yoğun hayat temposunda her zaman bakımlı olmak için kuaföre gitmektense evde saç şekillendiricileri kullanma trendi de hızla yükseliyor. Özellikle saçlarını düzenli olarak boyayan ve ısı ile şekillendiren kadınlar saç sağlıklarına daha çok önem gösteriyor ve hem saç renklerini hem de saçlarının sağlığını korumak istiyor.

Ancak saçlarımızı boyadığımızda elde ettiğimiz kusursuz canlı renk ve dolgun görünüm, hep ilk günkü gibi kalmıyor. Her ne kadar saç rengi solmasının güneş ışığı, tuzlu su ve sık yıkamadan kaynaklandığını biliyor olsak da, Braun uzmanları saçın renginin solmasının ardında yatan yeni bir sebebi ortaya çıkarttı. Düzenli olarak ısı ile kurutma, düzleştirme ya da kıvırma gibi şekillendirmeler, saç renginde gözle görülür bir solmaya sebep olur.

Birçok saç şekillendirici, saç tipinin ihtiyacına göre ayrım yapmadan 200C’nin üzerinde ısılarda çalışır. Düzenli olarak 180C’nin üzerinde ısılarla şekillendirilen saçların renginde gözle görülür renk solmaları, kırıklar ve cansız görünüm gözlenir. Bunun nedeni saçın yapı taşı olan Keratin proteininin, 200C’nin üzerindeki sıcaklıklarda zarar görmesi ve bunun da saçlarımızın gücünü kaybetmesine ve geri dönüşü olmayan tahribata uğramasına neden olmasıdır. 

Boyalı saçlar 180C üzeri sıcaklıklarda şekillendirme yapıldığında normal saça göre çok daha hızlı yıpranır ve rengini kaybeder. Ancak Braun Satin Hair Color serisi ile mükemmel şekillere, daha uzun süre ışıldayan renklere olanak sağlıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !