Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği

Burundaki bazı kusurlar ameliyata gerek kalmadan düzeltilebiliyor. Burundaki küçük sorunlar, dengesizlikler, uyumsuzluklar ve ameliyat sonrası oluşan kusurların botoks ve dolgu kullanılarak düzeltilmesinin mümkün olduğunu belirtiliyor.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, botoks ve dolgu kullanarak burunda geçici küçük düzeltmeler yapılabildiğini belirtiyor.

Burundaki bazı kusurlar ameliyata gerek kalmadan düzeltilebiliyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, burundaki küçük sorunlar, dengesizlikler, uyumsuzluklar ve ameliyat sonrası oluşan kusurların botoks ve dolgu kullanılarak düzeltilmesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Dr. Karacalar, bu işlemle sonuçların kalıcılığının 4 aydan 2 yıla kadar uzayabildiğini vurgulayarak işlem hakkında şu bilgileri veriyor: "Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebilir, açık duran burun kanatları daraltılabilir, burun ucunu çeken kas aktif ise burun ucu kaldırılabilir. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak daha düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak daha zarif bir uç elde etmek mümkün. Ayrıca cerrahi sonrası olabilecek küçük düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajı yapılabilir. Bu düzensizlikler özellikle burun sırtında ise bu işlem kolayca uygulanıyor. 

Sonuçtan memnun olunması durumunda, sonucu daha kalıcı hale getirme işlemleri yapılabiliyor. Ancak unutulmamalıdır ki hafif sorunlar dışındaki burunlarda estetik cerrahi ameliyatlarının yerini alamaz. Burunda dolgu amaçlı kullanılan ürünler genellikle hyaluronik asit jel ve hidroksiapatit. Bu ürünler fizyolojik kabul edilir ve bedenle uyumludur. 

İşlemler yüzeyel uyuşturucu kremlerin uygulanmasından sonra ince iğnelerle yapılıyor. Kısa zamanda geçen hafif bir şişme ve kızarıklık dışında sorun oluşturmuyor."

İnce Dudak Burnu Büyük Gösterir

Dolgunun etkisinin işlemden hemen sonra görülebileceğinin de altını çizen Dr. Karacalar, "Böylece kişi aynadaki görüntüsünü takip ederek, hekimi yönlendirme şansı bulabilir" diyor.

Botoksun etkisi için ise bir hafta beklenmesi gerektiğine dikkat çeken Dr. Karacalar, "Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda, hamilelerde, sinir-kas hastalığı olan kişilerde bu ikilinin kullanımı uygun değil. Daha iyi bir yüz uyumu için buruna komşu yapıların da bazen tedavisi gerekebilir. Bunlardan birisi dudaktır. İnce dudak burnu daha büyük gösterir. Dudağın dolgunlaştırılması göreceli olarak burnu küçültecektir" diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

"Burundaki küçük sorunlara bu türlü bir yaklaşım, bizim estetiğe temel yaklaşımımız olan holistik estetiğin tipik bir örneği. Bu yaklaşımın temelinde estetik sorunlara çok farklı açılardan bakmak yer alıyor. Öyle ki burnu ile ilgili çok küçük bir sorunla başvuran kişide beden algısının durumunu dahi saptamaya çalışıyoruz. Kişinin beden algılamasında yanlışlıklar varsa, bu sorunu düzeltmeden herhangi bir girişim yapmamayı tercih ediyoruz."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !