8 adımda göz makyajı

8 adımda göz makyajı

Uygulayacağınız bir kaç ipucu ile gözlerinizi daha çekici ve etkin kılabilirsiniz. İşte öneriler...

Koyu farlar göz kalemi olarak mükemmeldirler. Eğri bir fırça alın ve suyla ıslatıp koyu renkte bir fara dokundurun, gözleriniz kapalıyken kirpiklerinize mümkün olan en iç noktadan en dış noktaya kadar uygulayın.
 

Gece makyajı için size 8 adımda ve hızla uygulayabileceğiniz bir yöntem        


1.Gözleri hazırlamak:  
Bu adım sadece göz altlarınızda koyu halkalar varsa gereklidir. Gözünüzün altına üç damla kapatıcı uygulayın. İlk olarak cildin en koyu olduğu köşeye, sonra gözbebeğinin altına ve son olarak en dış bölgeye uygulayın. Bir fırça ile kaybolana kadar kapatıcınızı dağıtın.

2.Temel bir gölgelendirici uygulayın:  
Sonra, kirli beyaz yada krem bir temel gölgelendiriciyi kirpiklerden kaşlara kadar uygulayın.  Bu uygulayacağınız renk için bir temel oluşturur.

3.Gölgelendirici uygulayın:  
3 farklı tonda gölgelendiriciyi kirpiklerden kaşlara kadar kullanmak çok güzel sonuç verir. Ünlü makyaj sanatçısı Mally Roncal'a göre, bu tonları birbirleriyle bir gökkuşağı gibi karıştırmak mükemmel sonuç vermekte. Göz kapağı boyunca kullanacağınız orta tonlu bir renk ile başlayın. Ortaya kadar daha koyu bir renk ile bunu birleştirin ve kaşlarınıza kadar olan bölgeye daha açık bir renk kullanın. Bütün renkleri birbirleriyle karıştırın.

4.Göz kalemi ile devam edin:
Koyu farlar göz kalemi olarak mükemmeldirler. Eğri bir fırça alın ve suyla ıslatıp koyu renkte bir fara dokundurun, gözleriniz kapalıyken kirpiklerinize mümkün olan en iç noktadan en dış noktaya kadar uygulayın. Kalemi gözünüzün altına sürerken, sadece gözün ortasından dışına kadar sürün. Bir fırça ya da parmağınızla dağıtın. Fazla belirgin bir çizgi istemezsiniz. Bu 89'larda kaldı.

5.Parlaklık kazandırın:  
Altın renginde yada pembe bir parlatıcıyı (beyaz çok parlak olur), gözünüzü en altından en üstüne kadar v şekli vererek uygulayın. Parmaklarınızla yayın. Bu size 'parlak bir bakış' kazandırır.

6.Kaşlarınızı parlatın: 
Aynı parlatıcıyı kaşlarınızın etrafına hafifçe sürün, kaşlarınızın ortasından dışa doğru yoğunlaştırın. Parmaklarınızla yayın.

7.Kirpiklerinizi kıvırın:  
Kirpik kıvırıcınızı bir fön makinesi ile birkaç saniye ısıtın. Çok sıcak olmadığından emin olmak için dokunun ve kirpiklerinize uygulayın. Göz kapaklarınızı yakmamak için dikkat edin.

8.Rimel uygulayın: 
Rimelinizin fırçasını kirpiklerinizin dibine yerleştirin ve yavaş bir şekilde içten dışa doğru hareket ettirin. Alttaki kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde temizleyin. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen spam yapmayın. Tüm yorumlar yönetici tarafından incelenir.

buttons=(Tamam !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha Fazla Bilgi
Accept !