Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam
Bulaşık makinesi şüphesiz ki evlerin olmazsa olmaz ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bundan yirmi yıl öncesine kadar bulaşık makineleri ülkemizde yaygın durumda değilken bu süreç içerisinde teknolojinin gelişmesi ve ev işlerinin insanları zorlamaya başlaması ile bulaşık makinelerinin kullanımı da ciddi anlamda artmış durumdadır.

Günümüzde neredeyse her evde bulaşık makinesi görmek mümkündür. Hatta evlenecek çiftlerin evleri için beyaz eşya seçerken ilk olarak bulaşık makinelerine göz attığına da şahit olabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak yeni ve akıllı modellerin üretiliyor olması da kullanıcıların dikkatini çekmektedir ve her geçen gün bulaşık makinesi kullanımı artış yaşamaktadır.

Bulaşık makinelerinin kullanımı bu kadar yaygın hale gelmişken elbette bu ürünleri seçiminde de dikkat edilmesi gereken pek çok detay öne çıkmaktadır. İşte bulaşık makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler!

Küresel ısınma ve iklim değişikliğini göz önünde bulundurursak çevreyi korumak için enerji tüketiminin önemli hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu noktada bulaşık makinelerinin enerji tüketimi de son derece önemlidir. Kullanılan elektrik ve su hem kullanıcıların cebine hem de doğaya doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle bulaşık makinesi seçerken az enerji tüketimi yapan modeller tercih edilmelidir.

Ürünü seçerken ayrıca bütün markalar içerisinde inceleme yapılmalıdır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun modeli belirledikten sonra her markanın muadil ürünlerine göz atmalı ve bu karşılaştırmalar sonrasında seçim yapmalıdır. Pahalı olan her ürün kaliteli değildir. Yani öncelikle ürünlerin özelliklerine dikkat edilmelidir.

Başkalarından alınan tavsiyelere uyarak kesinlikle bulaşık makinesi alınmamalıdır. Zira herkesin ihtiyacı ve mutfağında kullandığı ürünler farklıdır. Birinin memnun kaldığı makineden diğeri memnun kalmayabilir ya da makinedeki programlar diğerleri için yeterli olmayabilir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgiler ile bulaşık makinesi seçilmemelidir.

Program seçimi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar yükleme miktarını, kir miktarını, su sertliğini ve kir tipini ölçerek optimum program ve algoritmasını kendi kendine ayarlayan otomatik ürünlere göz atmalıdır. Bu şekilde bulaşık yıkamak çok daha pratik olacaktır.

Özellikle ev kullanımlarında sepet yükleme esnekliği son derece önemlidir. Üst sepet yüksekliğinin ayarlanması, alt sepette yüksek tabak ya da üst sepette yüksek bardak kullanım esnekliği sağlamaktadır. Alt sepette yatar teller olduğu takdirde tencereler daha rahat bir şekilde yerleştirilip yıkanabilir ve bu bulaşık makinelerinde aranan bir özelliktir.

Bunların yanı sıra alt sepette yer alan çatal ve kaşık sepetinin kayar ve değiştirilebilir olması düz ve derin tabaklar arasındaki tercihlere de yardımcı olacaktır. Çekmece şeklinde olan çatal ve kaşık sepetlerinin kolay çıkabilir olması da tezgahın üzerinde boşaltma ya da yükleme yapılabilmesini sağlayacaktır. Bu da kullanıcıya kullanım esnekliği sunacaktır.

Sizler de tüm bu detaylara dikkat ederek bulaşık makinenizi seçerseniz hem ürünü uzun vadede kullanabilir hem de kullanım kolaylığı sayesinde diğer işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler sayesinde hem doğayı hem de cebinizi koruyabilirsiniz.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!
Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Reviewed by VEKA MEDYA on Cuma, Şubat 16, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Destekleriniz ve eleştirilerinizi için lütfen yorum yazınız. Teşekkürler.

Blogger tarafından desteklenmektedir.